Czy Apple pozwala wyświetlić historię wymiany części i serwisowania?

W systemie iOS 15.2 lub nowszym możesz teraz wyświetlić historię części i serwisów swojego iPhone'a. Koniec z wprowadzaniem w błąd przez sprzedających – poinformował Apple na swojej stronie.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 9 grudnia 2021

Aktualizacja iOS 15.2 wprowadza zmiany

Informacje o częściach i historii serwisowania są gromadzone przez Apple i przechowywane jako część informacji o urządzeniu przechowywanych dla iPhone'a. Informacje te są wykorzystywane do potrzeb serwisowych, analizy bezpieczeństwa oraz do ulepszania przyszłych produktów. Do tej pory były niedostępne dla użytkowników, ale właśnie to się zmieniło.Koniec z brakiem informacji dotyczącym zmian, naprawy i wymiany części w telefonach z nadgryzionym jabłkiem.

Koncern z Cupertino chce być jeszcze bardziej transparentny i pozwoli swoim użytkownikom posiąść dodatkową wiedzę. W systemie iOS 15.2 lub nowszym możecie przejść do opcji Ustawienia > Ogólne > Informacje, aby wyświetlić historię części i serwisów swojego iPhone'a.Dzięki temu dowiecie się, czy w telefonie zainstalowano oryginalne części Apple, które zostały zaprojektowane, przetestowane i wyprodukowane zgodnie ze standardami jakości i wydajności producenta.

Aktualizacja iOS 15.2 – co będzie zawierać historia serwisowa

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Ta swoista historia serwisowa dział również w zależności od modelu telefonu. W przypadku iPhone'a XR XS, XS Max i nowszych, w tym iPhone'a SE (2. generacji), możecie sprawdzić, czy bateria została wymieniona. W przypadku modeli iPhone 11, iPhone 12 i iPhone 13 można sprawdzić, czy bateria lub wyświetlacz zostały wymienione. Natomiast w przypadku modeli iPhone 12 i iPhone 13 można sprawdzić, czy bateria, wyświetlacz lub aparat zostały wymienione.

Aktualizacja iOS 15.2 – jakie komunikaty mogą się pojawić

Jeśli usługa została wykonana przy użyciu oryginalnych części i narzędzi Apple, obok części pojawi się adnotacja „Oryginalna część Apple”. Jeśli Twój iPhone połączył się z Internetem od czasu wykonania usługi, możesz kliknąć, aby wyświetlić więcej informacji, w tym data usługi.W przypadku wyświetlacza i baterii może pojawić się dodatkowy komunikat „Apple zaktualizował informacje o urządzeniu dla tego iPhone'a”.

Czy warto aktualizować Apple iOS?Czy warto aktualizować Apple iOS?Michał Górecki

Oznacza to, że firma Apple zaktualizowała informacje o urządzeniu przechowywane dla tego iPhone'a pod kątem potrzeb serwisowych, analizy bezpieczeństwa i ulepszania przyszłych produktów. Te komunikaty nie wpływają na możliwość korzystania z telefonu iPhone, jego baterii, wyświetlacza ani aparatu.Historia części i serwisu iPhone'a jest powiązana z numerem seryjnym iPhone'a. Jeśli telefon został naprawiony w sposób generujący nowy numer seryjny, zobaczysz tylko te części i historię serwisową, które są powiązane z nowym numerem seryjnym.

To nie koniec zmian — Apple ogłosił samoobsługową naprawę

Części, narzędzia i instrukcje Apple — począwszy od iPhone’a 12 i iPhone’a 13 będą dostępne dla klientów indywidualnych. Firma Apple ogłosiła samoobsługową naprawę, która zapewni klientom, którzy nie mają nic przeciwko samodzielnemu wykonywaniu napraw, dostęp do oryginalnych części i narzędzi Apple. Usługa samoobsługowa, dostępna najpierw dla linii iPhone 12 i iPhone 13, a wkrótce będzie dostępna w komputerach Mac wyposażonych w chipy M1.

Usługa ta dostępna będzie na początku przyszłego roku w Stanach Zjednoczonych i rozszerzona na dodatkowe kraje w 2022 roku.Dzięki tej inicjatywie klienci Apple dołączą do ponad 5000 autoryzowanych przez Apple dostawców usług serwisowych i 2800 niezależnych dostawców usług naprawczych, którzy mają już dostęp do tych części, narzędzi i podręczników.

W początkowej fazie programu firma skupi się na najczęściej serwisowanych modułach, takich jak wyświetlacz iPhone'a, bateria czy aparat. Możliwość dodatkowych napraw będzie dostępna już w przyszłym roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!