Aplikacje do zamawiania jedzenia na smartfony: które są warte uwagi?

Zamawianie jedzenia przez internet to rozwiązanie, które jest popularne od co najmniej kilku lat. Prawdziwy boom popularności tego typu rozwiązań rozpoczął się na przełomie 2020 i 2021 roku, czyli w czasach, gdy kolejne lockdowny fundował nam koronawirus. Jakie aplikacje do zamawiania jedzenia sprawdzą się, gdy szybko chcemy coś zjeść?

  • Michał Górecki
  • /
  • 15 października 2021

Jaki jest zakres działania aplikacji do zamawiania jedzenia?

Wiele zależy od konkretnego narzędzia. Niektóre aplikacje są pisane specjalnie z myślą o wybranej restauracji lub na przykład sieci lokali, a w innych model biznesowy pozwala na szybkie dopisanie się do listy ze swoim lokalem. Oczywiście w zamian za zapewnienie obsługi logistycznej takiego zamówienia, pobierana będzie prowizja o określonej wysokości.

Cały system przeważnie opiera się na geolokalizacji. Wystarczy, że użytkownik udostępni swoje dane, by aplikacja mogła zaproponować mu lokale, które znajdują się blisko niego, bez względu na to, czy będzie przebywał we Wrocławiu, Katowicach czy Zakopanem. Dane tego typu są pobierane na podstawie przekaźnika GPS, adresu IP oraz historii wyszukiwania fraz w wyszukiwarce. Różni producenci i wydawcy aplikacji różnie podchodzą do tej kwestii.

Wspólnym mianownikiem tych narzędzi jest też to, że w przytłaczającej większości są one darmowe. Niemal nie da się znaleźć w Polsce takich aplikacji, które byłyby dostępne do pobrania po wcześniejszym uiszczeniu opłaty. To dość logiczna decyzja wydawców. Nieczęsto są to też apki obudowane reklamami. To także na plus.

Wybrane aplikacje do zamawiania jedzenia online

Na pewno trzeba rozpocząć od Pyszne.pl, które ma w Polsce bardzo mocną pozycję, którą dodatkowo udało się wzmocnić podczas pierwszych trzech fal zachorowań na COVID-19, gdy restauracje nie mogły działać na swoich typowych zasadach. Każda restauracja, bal czy bistro może dołączyć do Pyszne, dzięki czemu wyniki wyszukiwania będą pojawiać się w konkretnych lokalizacjach. Na plus możliwość dokonania szybkiej zapłaty oraz bardzo miły dla oka, świetny interfejs.

Jak usunąć dane osobowe z wyszukiwarki Google?Jak usunąć dane osobowe z wyszukiwarki Google?Rafał Stępniewski

W naszym kraju mocno działa też sieć Glovo, która pod wieloma względami oferuje bardzo podobny zakres usług, co wspomniana wyżej aplikacja. Tutaj również mamy do czynienia z własną, dość rozbudowaną siecią kurierów, którzy dostarczają zamówienia. Glovo powoli wkracza do kolejnych, coraz mniejszych miejscowości w Polsce.

Warto docenić też dedykowaną aplikację sieci McDonalds. To narzędzie, które daje nam możliwość skorzystania m.in. z wielu popularnych promocji „w Maku”. Służy do tego zakładka OkazYEAH, gdzie ciekawych promocji zdecydowanie nie brakuje. Warto docenić też przyjemny dla oka interfejs, a dzięki gigantycznej bazie lokali w całej Polsce, aplikacja na pewno ma spore grono wiernych użytkowników.

Miłośnicy dań z kurczaka powinni pobrać z AppStore lub Sklepu Play apkę od KFC. Tutaj również mamy ciekawe promocje oraz całkiem dużą sieć lokali.

Nie są to oczywiście wszystkie ciekawe aplikacje. Na rynku działa jeszcze wiele innych ciekawych narzędzi tego typu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!