Apple prezentuje najnowszy iPad Air

Nowy iPad Air jest wyposażony w przełomowy układ M1, ultraszybkie 5G, nowy przedni aparat ze sceną centralną i nie tylko.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 9 marca 2022

Firma Apple zaprezentowała nowego iPada Air z zaprojektowanym przez Apple chipem M1, zapewniając ogromny skok wydajności. Dostępny w nowej gamie kolorów, iPad Air jest również wyposażony w nowy przedni aparat Ultra Wide z centralną sceną, która zapewnia bardziej naturalne wrażenia podczas wideokonferencji, port USB-C zapewniający do 2 razy szybszy transfer danych oraz niesamowicie szybkie 5G w modelach komórkowych — zaczynając w tej samej przystępnej cenie.

Zaawansowane aparaty i zgodność z najnowszymi akcesoriami pozwalają użytkownikom, w tym twórcom treści, graczom i studentom, przekraczać granice kreatywności, produktywności i wyrażania siebie. Nowy iPad Air będzie można zamawiać od piątku 11 marca i będzie dostępny w sklepach od piątku 18 marca.

M1 zapewnia ogromny skok wydajności w iPadzie Air

Przełomowy czip M1 w iPadzie Air zapewnia gigantyczny wzrost wydajności nawet najbardziej wymagającym aplikacjom i procesom roboczym, zapewniając niesamowitą wydajność energetyczną i żywotność baterii przez cały dzień.1 8-rdzeniowy procesor zapewnia do 60 procent wyższą wydajność, a 8-rdzeniowy rdzeń GPU zapewnia do 2x wyższą wydajność graficzną w porównaniu do poprzedniego iPada Air.

W połączeniu z procesorem i procesorem graficznym 16-rdzeniowy silnik Neural Engine obsługuje zaawansowane funkcje uczenia maszynowego (ML), które zapewniają wrażenia na wyższym poziomie. Od edycji wielu strumieni wideo 4K, przez granie w gry z rozbudowaną grafiką, przeprojektowywanie pokoju w 3D i bardziej realistyczną rzeczywistość rozszerzoną (AR), wydajność M1 pozwala użytkownikom robić więcej niż kiedykolwiek wcześniej z iPadem Air.

Ultraszeroki aparat przedni 12 MP z centralną sceną

Przedni aparat ultraszerokokątny 12 MP z centralną sceną automatycznie przesuwa się, aby użytkownicy byli w zasięgu wzroku, gdy się poruszają. Gdy dołączają się inne osoby, kamera również je wykrywa i płynnie oddala, aby włączyć je do rozmowy. Tak więc, niezależnie od tego, czy spotykasz się z bliskimi, czy uczysz się zdalnie, Center Stage sprawia, że ​​łączenie się jest bardziej angażujące niż kiedykolwiek. Dzięki dodaniu Center Stage do iPada Air wszystkie modele iPada oferują teraz to magiczne wrażenia.2

Szerokokątny aparat 12 MP z tyłu iPada Air pozwala użytkownikom robić ostre zdjęcia i filmy 4K, skanować dokumenty i cieszyć się niesamowitymi wrażeniami AR. iPad Air to kompleksowe rozwiązanie do robienia, edycji i udostępniania zdjęć i wideo. To niezwykle wszechstronne i ultraprzenośne mobilne studio.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak usunąć konto na Facebooku?Jak usunąć konto na Facebooku?Michał Górecki

Ultraszybka sieć 5G i zaawansowana łączność

Możecie zrobić jeszcze więcej na iPadzie Air dzięki szybszej łączności bezprzewodowej w podróży. Dzięki technologii 5G, iPad Air może osiągnąć prędkość szczytową do 3,5 Gb/s w idealnych warunkach.3 Dzięki obsłudze eSIM i Wi-Fi 6 iPad Air oferuje większą elastyczność, gdy użytkownicy muszą się połączyć — od dostępu do plików po tworzenie kopii zapasowych danych i komunikację z kolegami lub oglądanie filmu z rodziną i przyjaciółmi za pomocą SharePlay.

Port USB-C jest teraz do 2 razy szybszy niż w poprzedniej generacji, z transferem danych do 10 Gb/s, dzięki czemu importowanie dużych zdjęć i filmów jest jeszcze szybsze. Port łączy iPada Air z szeroką gamą akcesoriów USB-C, w tym aparatami, pamięcią zewnętrzną i wyświetlaczami o rozdzielczości do 6K.

Konstrukcja pełnoekranowa z wyświetlaczem Liquid Retina i Touch ID

Uwielbiany za smukłą i lekką konstrukcję, nowy iPad Air jest dostępny w gamie kolorów: gwiezdnej szarości, jasnych gwiazd, różu, fioletu i oszałamiającego nowego niebieskiego. iPad Air jest wyposażony w 10,9-calowy wyświetlacz Liquid Retina zapewniający wciągające wrażenia wizualne, z 3,8 milionami pikseli i zaawansowanymi technologiami, w tym jasnością 500 nitów, pełną laminacją, szeroką gamą kolorów P3, True Tone i powłoką antyrefleksyjną.

W połączeniu z wyświetlaczem Liquid Retina, poziome głośniki stereo w iPadzie Air zapewniają szeroki dźwięk stereo, zapewniając wspaniałe wrażenia podczas oglądania filmów. Touch ID jest wbudowany w górny przycisk iPada Air, zapewniając taką samą łatwość obsługi i bezpieczne uwierzytelnianie, które użytkownicy znają i uwielbiają, aby odblokowywać iPada Air, logować się do aplikacji lub korzystać z Apple Pay.

Nowy iPad Air będzie można zamawiać od piątku 11 marca na stronie apple.com/store oraz od piątku 18 marca w aplikacji Apple Store w 29 krajach i regionach, w tym w Stanach Zjednoczonych.

Modele Wi-Fi iPada Air są dostępne w cenie początkowej 599 USD, a modele Wi-Fi + Cellular zaczynają się od 749 USD. Nowy iPad Air, w konfiguracjach 64 GB i 256 GB, jest dostępny w kolorach gwiezdnej szarości, gwiezdnego, różowego, fioletowego i niebieskiego wykończenia.

Źródło: Informacja prasowa Apple

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!