Jak usunąć konto na Facebooku?

Ostatnia awaria na Facebooku nie przysporzyła serwisowi fanów. Wiele osób coraz częściej decyduje się na rezygnację z korzystania z najbardziej popularnego na świecie serwisu społecznościowego na świecie, na rzecz innych rozwiązań.

  • Michał Górecki
  • /
  • 17 października 2021

Decyzja o rezygnacji z Facebooka, z powodu zarówno nadmiernego wykorzystywania naszych danych, znużenia formułą serwisu jak i ciągłych awarii stawia przed użytkownikami podstawowe pytania. Czy można usunąć konto z Facebooka oraz jak usunąć konto z Facebooka? W obu przypadkach odpowiedź nie jest do końca taka prosta. Założenie konta na serwisie Marka Zuckerberga zajmuje niecałą minutę. Jednak sama procedura rezygnacji wcale nie należy do najbardziej przyjaznych dla użytkowników. Aby znaleźć te opcje, trzeba się mocno natrudzić.

Dezaktywacja konta na Facebooku

Próbując usunąć konto na serwisie, Facebook na początek profilaktycznie zapyta, czy aby nie chcemy tylko dezaktywować konta. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy z jakiegoś powodu chcą na jakiś czas zniknąć z Facebooka, mają dosyć postów znajomych czy kolegów z pracy, jak i publikowania treści na serwisie. Taki odpoczynek od serwisu może dobrze zrobić tym, którzy nadużywają korzystania z serwisów społecznościowych. Dezaktywacji możemy dokonać za pomocą  kliknięcia opcji Ustawienia i prywatność, a następnie Ustawienia. W bocznym panelu wybieramy z kolei opcję Twoje informacje na Facebooku i klikamy w Dezaktywacja lub usuwanie konta na Facebooku, a dalej Dezaktywacja.

Czy warto wdrożyć widżet Messengera na stronie firmy?Czy warto wdrożyć widżet Messengera na stronie firmy?Mikołaj Frączak

Dezaktywacja konta to decyzja tymczasowa. Jak informuje Facebook: „Twoje konto zostanie wyłączone, a Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcia zostaną usunięte z większości udostępnionych przez Ciebie materiałów. Nadal  możesz korzystać z Messengera”. Macie też dosyć Messengera? Serwis nie ułatwi dezaktywacji łącznej i trzeba powtórzyć procedurę dla komunikatora już poziomu aplikacji Messenger. Jak długo trwa taka dezaktywacja? To zależy tylko od klienta, choć niewykluczone, że Facebook będzie mailowo przypominał, czy aby to już nie najwłaściwszy czasy, aby wrócić do serwisu.

Usunięcie konta na Facebooku

Dla tych, którym dezaktywacja konta nie jest potrzebna lub po prostu chcą zamknąć konto definitywnie, przewidziana jest druga procedura – usuwanie konta. Możemy tego dokonać za pomocą  kliknięcia opcji Ustawienia i prywatność, a następnie Ustawienia. W bocznym panelu wybieramy z kolei opcję Twoje informacje na Facebooku i klikamy w Dezaktywacja lub usuwanie konta na Facebooku, a dalej Usuwanie konta.

W tym przypadku warto bezwzględnie pamiętać, że ta decyzja jest nieodwracalna. Gdy usuniecie  konto na Facebooku, nie będzie można pobierać treści i informacji udostępnionych przez Was na Facebooku. Zostanie usunięte także konto w Messengerze i wszystkie wiadomości. Brzmi bardzo poważnie i w zasadzie trzeba byłoby się nad taką decyzją poważnie zastanowić. Na szczęście w tym przypadku serwis daje nam aż 30 dni na potwierdzenie swojej decyzji.

W tym czasie możemy się jeszcze pobrać wszystkie nasze zdjęcia czy też zapisy czatów i zapisać na komputerze. Można też pożegnać się ze znajomymi, którzy nie będą mieli szansy dowiedzieć się, że rezygnujemy z Facebooka, a np. aplikacja Messenger była jedynym sposobem komunikowani się z nami.  Po upływie miesiąca wszystkie nasze dane, zdjęcia i posty zostaną usunięte i nie będzie możliwości ich pobrania.  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!