Australia poligonem dla 5G. Teraz rekordem chwali się Nokia

Niedawno informowaliśmy o rekordowych wynikach testów przeprowadzonych w Australii przez koncern Samsung. Niedługo później pojawiły się informacje od innego telekomunikacyjnego giganta – Nokii, która również prowadziła testy na tym kontynencie. Jaki rekord ustanowiła fińska firma?

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 18 listopada 2022

Australijskie rekordy: Samsung downlink, Nokia uplink

Niedługo po tym jak Samsung ogłosił swój rekord w sieci 5G mmWave w Australii na dystansie 10 km, który wyniósł 1,75 Gb/s, swoim osiągnięciem pochwaliła się Nokia. Fińska firma technologiczna wspólnie z TPG Telecom przeprowadziły test łącza uplink 5G w technologii mmWave. W tym przypadku udało się osiągnąć wynik 2Gb/s – informuje Nokia. W tym przypadku testy były prezentowane podczas pokazu na żywo w laboratorium w Sydney należącym do europejskiej spółki. 

Samsung testuje długodystansowy internet 5G mmWaveSamsung testuje długodystansowy internet 5G mmWaveMikołaj Frączak

Praktyczne zastosowanie 5G dużej prędkością

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Zdaniem Nokii taki wynik pozwoli jej oraz jej klientom oferować bardzo wydajne usługi charakteryzujące się niskiem opóźnieniem. Mowa o rozwiązaniach dla przemysłu a także Internetu Rzeczy (IoT), które w dużej mierze opierają się na łączu „w górę”, czyli uplink. Inżynierowie przewidują, że pełne wdrożenie tego rozwiązania będzie miało miejsce w 2023 roku, kiedy na rynku pojawią się urządzenia obsługujące taką funkcję. 

5G mmWave – demonstracja na żywo

W ramach testu przeprowadzonego w czasie pokazu LIVE użyto stację bazową Nokia AirScale 5G mmWave, pracującą w widmie 26 GHz firmy TPG Telecom. Po drugiej stronie łącza znajdowało się urządzenie 5G z modemem Snapdragon X65 5G uzbrojonym w odpowiednie anteny. 

W demonstracji wykorzystano również rdzeń 5G firmy Nokia, aby zapewnić szybkość, inteligencję i bezpieczeństwo na potrzeby testowania dostarczania nowych zaawansowanych usług 5G” – napisano w komunikacie. 

5G w Australii

Australijczycy oraz funkcjonujący tam biznes pokłada ogromne nadzieje w technologii 5G mmWave. Oprócz dużych prędkości, odpowiednio skonfigurowane nadajniki pozwalają na przesyłanie stabilnego sygnału na dość duże odległości. W przypadku Samsunga było to równe 10 kilometrów. Australia w związku z małą gęstością zaludnienia oraz odległościami liczy, że nowa technologia umożliwi budowanie efektywnych sieci na całej powierzchni kontynentu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!