Samsung testuje długodystansowy internet 5G mmWave

Samsung przesuwa granice dla technologii 5G. Podczas testów w Australii przeprowadzanych na dystansie 10 km, inżynierom z południowokoreańskiego koncernu udało się osiągnąć prędkość 1,75 Gb/s. Osiągnięcie nazywa „nowym kamieniem miliowym”. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 17 listopada 2022

Testy sieci 5G mmWave

Samsung Electronics Co., Ltd przeprowadziła testy dalekiego zasięgu szybkości internetu w sieci 5G mmWave podczas prób terenowych przeprowadzonych wspólnie z firmą NBN. Testy zostały przeprowadzone w Australii. 

W ramach próby na dystansie 10 kilometrów sprawdzano najdalsze połączenie stałego dostępu sieci bezprzewodowej FWA w technologii 28 GHz 5G mmWave. W ten sposób udowodniono rozszerzony zasięg sieci jaki jest możliwy dzięki takiemu widmu i zdolność do zapewnienia powszechnego zasięgu szerokopasmowego internetu na dużych obszarach. 

Prędkość internetu w testach dalekodystansowych

Na odcinku 10 kilometrów udało się osiągnąć średnią prędkość downlink na poziomie 1,75 Gb/s. Aby było to możliwe wykorzystano osiem składników nośnych (8CC). Mówimy zatem o agregacji 800 MHz widma fali mmWave. 

Zaletą technologii mmWave jest potencjał wspierania dużych ilości szerokości pasma. Dodatkowo, technologia kształtowania wiązki opracowana przez Samsung pozwala na działanie na długich odcinkach.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Usługi M2M oraz NB-IoT a wyłącznie sieci 3GUsługi M2M oraz NB-IoT a wyłącznie sieci 3GAnna Malinowska

Szczytowe wartości testów długodystansowych

Samsung zauważa, że w szczytowym momencie, udało się osiągnąć w trakcie testów 2,7 Gb/s w przypadku łącza downlink. Również w tym przypadku łączność odbywała się w odległości 10 km od nadajnika stacji bazowej. 

Ważny test dla Australii

Przeprowadzony test jest istotny dla cyfrowego rozwoju Australii. Jak wiadomo kontynent ten charakeryzuje się bardzo słabą gęstością zaludnienia. Miasta dzielą często bardzo duże odległości, a zabudowa w wielu miejscach jest bardzo rzadka. Wyniki prób z firmą Samsung stanowią istotny moment zwrotny i pokazują, jak przesuwamy granice innowacji w celu wspierania możliwości cyfrowych w Australii”– powiedział Ray Owen, dyrektor ds. technologii w firmie NBN.

Technologia 5G mmWave umożliwi zatem pokrycie zasięgiem szybkiego, szerokopasmowego internetu na bardzo rozległych obszarach, co z pewnością jest dobrą informacją dla firm i gospodarstw domowych leżących na peryferyjnych obszarach, np. w centralnej części kontynentu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!