Auto z zewnętrzną poduszką powietrzną. Czy NURO to najbezpieczniejszy samochód autonomiczny?

Chcieliśmy to zrobić dobrze. Musieliśmy uczynić go bezpiecznym, w pełni elektrycznym i łatwym w obsłudze — tłumaczą twórcy Nuro pojawienie się samochodzie zewnętrznej poduszki powietrznej. Czy auto pojawi się także na polskich ulicach?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 17 stycznia 2022

Firma ogłosiła trzecią generację autonomicznego pojazdu dostawczego Nuro. Ten nowy pojazd jest udoskonaleniem poprzedniego projektu i jest gotowy do produkcji na dużą skalę. Czym wyróżnia się auto? Opowiadają o tym twórcy:

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo było i zawsze będzie najwyższym priorytetem firmy. W rzeczywistości jest to jeden z głównych powodów, dla których powstała firma Nuro. — Wiedzieliśmy, że zmniejszenie liczby podróży samochodem pozwoli nam zapewnić bezpieczeństwo większej liczbie osób. Ale nie poprzestaliśmy na tym: nasz pojazd trzeciej generacji został zaprojektowany tak, aby był atutem dróg, na których porusza się na wiele sposobów.

Rozmiar

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nowy pojazd ma około 20 proc. mniejszą szerokość niż przeciętne samochody osobowe. Ten znacznie mniejszy ślad daje rowerzystom i pieszym więcej miejsca do manewrowania obok robota.

Poduszka powietrzna

Niestandardowa zewnętrzna poduszka powietrzna dla pieszych w przedniej części robota została zoptymalizowana pod kątem zmniejszenia siły uderzenia i liczby obrażeń w przypadku kolizji.

Pogoda

Nasz pojazd nowej generacji został zaprojektowany do bezpiecznej eksploatacji w tym samym środowisku, co wszystkie pojazdy silnikowe. To pozwala nam obsługiwać szeroką gamę obszarów geograficznych, które doświadczają różnych warunków pogodowych przez cały rok.

Doświadczenie

Nowy pojazd zaprojektowano tak, aby sprawiał wrażenie przyjaznego członka społeczności i sprawiał przyjemność z interakcji. Przegrody zaprojektowaliśmy tak, aby pomieścić prawie wszystko. Piękny, duży ekran dotykowy pozwoli zaprojektować nowe i wciągające doświadczenia handlowe. Wyobrażacie sobie np. handel z takiego auta tuż przy krawężniku?

Czy autonomiczne samochody są w Polsce dozwolone?Czy autonomiczne samochody są w Polsce dozwolone?Mikołaj Frączak

Prędkość

Nasz nowy model będzie w stanie osiągnąć maksymalną prędkość operacyjną 72 km na godzinę, dzięki czemu pojazd będzie mógł dotrzeć do większej liczby klientów i obsługiwać więcej firm na szerszej gamie dróg.

Emisja

Nasze pojazdy są już całkowicie elektryczne i bezemisyjne, ale postanowiliśmy jeszcze bardziej zaangażować się w zrównoważony rozwój: w tym nowym pojeździe wykorzystujemy 100 proc. odnawialną energię elektryczną z farm wiatrowych w Teksasie do zasilania naszej floty i w celu zmniejszenia naszego ogólnego śladu węglowego. Wszystkie materiały są zgodne z surowymi standardami pozyskiwania i łańcucha dostaw, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego.

Czujniki

Nowy model zawiera zaawansowaną sieć czujników, które współpracują ze sobą, aby zapewnić dogłębny, 360-stopniowy widok świata, w którym działa.

Oprócz tego, że jest w stanie wyczuć wszystko, od różnicy między wiązką liści a zwierzakiem po liczbę pieszych stojących na przejściu dla pieszych w gęstej mgle, nowy model ma również możliwość czyszczenia własnych czujników. To samooczyszczanie jest ważne dla utrzymania operacji i zachowania wrażliwości przez cały dzień.

Bezpieczeństwo i systemy

Utrzymujemy nasze bezpieczeństwo zgodnie z najsurowszymi standardami. Nasze systemy są bezpieczne w obsłudze, ponieważ zostały zaprojektowane w sposób bezpieczny od podstaw. Wprowadzamy do systemu mechanizmy obronne i wykrywające w celu wczesnego ostrzegania o potencjalnych atakach i zapewniamy utrzymanie marginesu bezpieczeństwa w każdym możliwym scenariuszu. Wczesne wykrycie w naszym systemie jest stale oceniane przez wewnętrzny zespół ofensywnych testów bezpieczeństwa i ewaluacji, który przeprowadza testy penetracyjne naśladujące wysoce finansowane i wyjątkowo wykwalifikowane ataki.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!