Biedronka: 4 mln osób zainstalowało aplikację

Takiego wyniku może pozazdrościć niejeden deweloper aplikacji, dystrybuowanej wyłącznie na rynku krajowym. Aplikację sieci Biedronka na telefony komórkowe pobrały już 4 miliony osób. To oznacza, że więcej niż co czwarty Polak (bez względu na wiek) ma ją w swoim telefonie.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 23 września 2022

Aplikacja Biedronki na milionach smartfonów

4 miliony klientów zainstalowały na swoich smartfonach aplikację Biedronki. Jest ona powiązana z programem lojalnościowym sieci „Moja Biedronka”. Właściciele twierdzą, że dzięki promocjom powiązanym z aplikacją, klienci zaoszczędzili około 430 mln złotych.

Wynik imponujący, ale łatwy do osiągnięcia?

Warto jednak zwrócić uwagę, że 4 mln to „nic” w zestawieniu z innym rekordem sieci popularnych sklepów. Jak szacuje Jeronimo Martins, kartę „Moja Biedronka” posiada obecnie 14 mln osób. W tych okolicznościach, przestrzeń do wzrostu popularności aplikacji sieci wydaje się naturalna i wciąż bardzo duża. 

W całej tej historii wrażenie robi jednak inna rzecz. Biorąc pod uwagę, że wspomniana aplikacja została dodana do App Store i Google Play 30 maja 2022 roku, wynik, którym chwali się Biedronka udało się osiągnąć w niecałe cztery miesiące od daty premiery.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Programy lojalnościowe w aplikacji mobilnej wypierają plastikowe karty z kodemProgramy lojalnościowe w aplikacji mobilnej wypierają plastikowe karty z kodemMikołaj Frączak

Jak klienci korzystają z aplikacji?

Klienci Biedronki używają aplikacji mobilnej regularnie. Ponad 80 proc. często korzysta z Shakeomatu, poszukując atrakcyjnych promocji cenowych, w czasie zakupów sprawdzają ceny produktów, skanują kod z aplikacji przy kasach, dzięki czemu dokonują zakupów przy użyciu karty Moja Biedronka, a po zakupach sprawdzają swoje paragony” – informuje sieć w opublikowanym w piątek (22.09) komunikacie prasowym. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!