Blokowanie reklam dobre dla bezpieczeństwa

AdBlock lub każda inna wtyczka do blokowania reklam pomaga zachować bezpieczeństwo sprzętu IT. Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze, czyli FBI promuje rozwiązania typu AdBlock.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 23 grudnia 2022

Od dłuższego czasu Google chce ograniczyć możliwość blokowaniareklam różnymi wtyczkami. Tymczasem amerykańskie FBI oficjalnie zalecakorzystanie z rozwiązań blokujących reklamy. Adblock lub każda inna wtyczka,która blokuje reklamy może pomagać w walce z oszustami internetowymi. FBI wydałopubliczne ostrzeżenie przed zagrożeniami, które mogą wykorzystywać reklamy. Wszystkodlatego, że cyberprzestępcy mogą swoje komunikaty umieszczać w atrakcyjnych dlaużytkownika miejscach. Osoba korzystająca z internetu może mieć kłopot byrozróżnić prawdziwą witrynę od tej przygotowanej przez przestępców.

Gmail bardziej bezpieczny. Lepsze szyfrowanie danychGmail bardziej bezpieczny. Lepsze szyfrowanie danychAnna Malinowska

I właśnie dlatego FBI rekomenduje blokowanie reklam. Większośćprzeglądarek internetowych zezwala użytkownikowi na dodanie wtyczek, w tymblokujących reklamy. Adblockery mogą być włączone lub wyłączone w przeglądarce,by zezwolić wyświetlać się treściom marketingowym na wybranych stronach, a przytym blokować je na pozostałych. Amerykańska agencja rządowa zaznacza, żeadblockery umożliwiają kontrolę wyświetlanych treści.

Korzystanie z adblockerów pomaga ograniczyć potencjalneniebezpieczeństwa. Mało tego. FBI zaleca by po kliknięciu w reklamę, dodatkoworęcznie sprawdzić adres url. Gdy używamy stron związanych z finansami, FBI rekomendujeby zapisywać właściwe linki w zakładkach, a nie wyszukiwać ich ręcznie przezwyszukiwarkę. Wszystko dlatego, że oszuści podrabiają strony internetowe.

Adblock i FBI

Adblocki stają się coraz popularniejsze. Pierwsze tego typurozwiązanie powstało w 2002 roku. Szacuje się, ze połowa użytkowników internetuużywa wtyczek do blokowania reklam. Blokowanie reklam pomaga bronić się przed oszustwamiinternetowymi. Cybeprzestępcy poprzez reklamy nakłaniają ofiary dozainstalowania oprogramowania typu malware, które udaje inne, oryginalneaplikacje i w tym sposób kradnie hasła lub prowadzi do zaszyfrowania plików nakomputerze.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!