CD Projekt znów zawodzi. Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 nie dla PS5 i XBX

Wszyscy fani Wiedźmina 3 i Cyberpunk 2077 mogą czuć się niepocieszeni. CD Projekt znów zawiódł. I tym razem na święta Bożego Narodzenia użytkownicy konsol nowych generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox X nie zagrają w swoje ulubione gry ze specjalnie ulepszoną pod nie grafiką. O ile Wiedźmin 3 to jedna z najlepszych gier w historii i bestseller producenta, o tyle w przypadku Cyberpunk 2077 to kolejny blamaż związany z tym tytułem.

  • Michał Górecki
  • /
  • 20 października 2021

Kiedy Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na PlayStation 5 i XBX?

Październik, to dobry moment, aby ogłosić nowinki, z jakimi gracze będą mogli się zetknąć w ciągu najbliższych 2 miesięcy tak, aby cieszyć się grami w świątecznym czasie. Niestety CD PROJEKT, polski producent gier i firma słynna na cały świat dzięki dobrze przyjętej serii Wiedźmin 3, nie podjęła tego wyzwania. A szkoda, bo ulepszona grafika na konsolach nowej generacji mogła ożywić te tytuły i nadać im nową jakość.

W komunikacie na serwisie Twitter, CD Projekt RED poinformował, że uwzględniając sugestie programistów, łatki pozwalające zagrać na konsolach najnowszej generacji do obu gier zostały opóźnione. Patch (łatka, poprawka oprogramowania) do Cyberpunk 2077 z ulepszoną grafiką i poprawkami błędów pojawi się dopiero w pierwszym kwartale 2022. Natomiast ci, którzy planowali zagrać w najlepszą grę CD PROJEKTU, czyli Wiedźmina 3, będą musieli poczekać do drugiego kwartału 2022 roku. Przynajmniej tak brzmi oficjalna informacja, ponieważ producent lubi przesuwać swoje plany, co wydatnie pokazał w przypadku Cyberpunk 2077.

PlayStation 5 jak święty Graal. Dlaczego nadal są problemy z zakupem konsoli?PlayStation 5 jak święty Graal. Dlaczego nadal są problemy z zakupem konsoli?Mikołaj Frączak

Cyberpunk najdroższą grą w historii

Historia Cyberpunka to seria wielkich zwycięstw przed premierą i kompletnych porażek tuż po niej. Gra zbierała mnóstwo nagród w trakcie jej produkcji, zarówno za trailery jak i pierwsze gameplaye na najważniejszych targach elektronicznych i gamingowych na świecie. Niestety gracze przeczuwali, że coś jest nie tak, kiedy premiera była kilkakrotnie przesuwana.

CD PROEJKT RED tłumaczył się koniecznością oddania gry w 100 procentach skończonej, aby gracze byli zadowoleni. Czy byli? Oczywiście nie. Kiedy doszło do premiery jesienią 2020 roku, gra nie była gotowa, w szczególności na konsole starszej generacji. Fatalnej grafiki i mnóstwa błędów nie zrównoważyły nawet niezwykle ciekawa fabuła czy grywalność. Jedna z najdroższych gier na świecie, która kosztowała 1,2 miliarda złotych, czyli ok. 315 milionów dolarów okazała się…

Cyberpunk 2077 też bestsellerem

No właśnie wcale nie totalną klapą, ponieważ większość graczy zakupiła ją jeszcze preorderze. Sprzedawała się niezwykle dobrze, a wielu gracze nawet po pierwszych fatalnych recenzjach dawało tytułowi szansę. Niestety im dalej od premiery wielu graczy czuło się oszukanych. Na szczęście CD PROJEKT postanowił oddać pieniądze tym graczom, którzy byli niepocieszenie z poziomu gry dostarczonej przez producenta.

Następnie nastąpiła seria kolejnych łatek, które miały spowodować, że Cyberpunk będzie nadawał się do gry. Niestety tak naprawdę do dziś w grze można znaleźć błędy niepozwalające skończyć danych rozdziałów czy misji. Nieznane są też aktualne dane dot. ilości sprzedanych egzemplarzy, oraz ile z nich zwrócono do sklepów. Z pewnością na razie nie pobito wyniku Wiedźmina 3, który sprzedał się ciągu 5 lat w  30 milionach egzemplarzy, a cała seria o łowcy potworów na bazie prozy Sapkowskiego — w 50 milionach. Czy CD Projekt wraz z nowymi patchami w 2021 roku zakończy tę nieco żenującą epopeję dotyczącą Cyberpunk 2077? Czas pokaże.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!