Comarch uruchamia laboratorium 5G

W ramach strefy innowacji „Comarch Innovation Space” powstało właśnie nowe laboratorium poświęcone możliwościom sieci 5G. W jego ramach można zobaczyć jakie rozwiązania spółka oferuje przedsiębiorstwom z różnych branż – od telekomunikacji i eHealth po takie obszary jak Smart Cities i Przemysł 4.0.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 4 listopada 2022

Comarch ma laboratorium 5G

W ramach laboratorium prezentowane są możliwości biznesowe, jakie oferuje sieć piątej generacji. Spółka prezentuje swoje systemy działające na bazie technologii 5G, a także platformą zarządzania i obsługi procesów biznesowych przeznaczonych dla różnych przedsiębiorstw. Według Comarchu mówimy niemal o każdej dziedzinie gospodarki. Laboratorium 5G zostało utworzone w Krakowie, na terenie głównej siedziby spółki. 

Co można zobaczyć w laboratorium 5G?

Laboratorium 5G powstało przy współpracy Comarch i IS-Wireless. Obie firmy zintegrowały swoje rozwiązania, aby dostarczać sieci komórkowe w modelu Open RAN. W przestrzeni zaprezentowana jest wspólna oferta telekomunikacyjna, a klienci mogą poznać korzyści, jakie daje uruchomienie usług w technologii 5G” – czytamy w komunikacie. 

5G LAB – bo taką skróconą nazwę nosi to miejsce, prezentuje różne przypadki użycia otwartych sieci komórkowych. Składa się zarówno z elementów oprogramowania, jak również nowoczesnego sprzętu. Główna część sieci 5G została zrealizowana w chmurze. Twórcom zależało na zaprezentowaniu możliwości technicznych oraz sposobu optymalizacji kosztów instalacji.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Ericsson Mobility Report: 5G stanie się dominującą technologią dostępu mobilnegoEricsson Mobility Report: 5G stanie się dominującą technologią dostępu mobilnegoMichał Górecki

Open RAN w 5G

Radiowa sieć dostępowa, czyli RAN powstała zgodnie z zasadami Open RAN. Rozwiązanie to zostało dostarczone przez IS-Wireless. Oprogramowanie jest zwirtualizowane i działa na ogólnodostępnym sprzęcie, tzw. COTS (ang. commercial off-the-shelf). Więcej informacji na temat laboratorium Comarchu można znaleźć tutaj

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!