Emitel angażuje się w odbudowę infrastruktury nadawczej w Ukrainie

Największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce, spółka Emitel, przekazała kolejną partię urządzeń radiotelekomunikacyjnych na potrzeby odbudowy sieci nadawczej na terenie Ukrainy. Mowa m.in. o 50 nadajnikach telewizyjnych, które pomogą wznowić stabilną transmisję TV ma wyzwolonych terenach. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 20 października 2022

Zrujnowane nadajniki telewizyjne i radiowe w Ukrainie

Rosyjski okupant zniszczył na terenie Ukrainy kilkadziesiąt ośrodków nadawczych. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest wznowienie oraz utrzymanie transmisji telewizyjnych i radiowych. Ma to istotny wpływ nie tylko dla bezpieczeństwa, ale także mówimy przeciwwadze dla rosyjskiej propagandy i wojny informacyjnej. Spółka Emitel informuje, że od początku inwazji wspiera władze w odbudowie krytycznej infrastruktury nadawczej. 

Urządzenia telekomunikacyjne dla Ukrainy

W maju spółka uruchomiła we wschodniej części Polski punkt techniczno-logistyczny. W tym miejscu eksperci Emitela konfigurują oraz przygotowują do transportu zarówno urządzenia nadawcze, jak i sprzęt telekomunikacyjny oraz radiotelekomunikacyjny. Sukcesywnie prowadzona jest wysyłka technologii za wschodnią granicę.

Obecnie spółka przekazała Ukrainie 50 nadajników DVB-T na potrzeby emisji naziemnego sygnału telewizyjnego. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Telekomunikacja w czasie wojny. Jak radzi sobie Ukraina?Telekomunikacja w czasie wojny. Jak radzi sobie Ukraina?Anna Malinowska

Szerokie wsparcie ukraińskich operatorów

Udało się również podjąć inicjatywę, dzięki której w pomoc zaangażowali się inni europejscy sieci nadawczych. Mowa o firmach, które są zrzeszone w Broadcast Networks Europe (BNE). W ten sposób do Polski, a potem do Ukrainy trafiają dostawy kolejnych nadajników, anten telewizyjnych oraz radiowych UKF (FM). 

Pomoc od początku wojny

Emitel zaangażował się w technologiczne wsparcie walczącej europy już na początku wojny, przyznaje prezes Emitel S.A. Andrzej Kozłowski. Kiedy w lutym br. świat obiegły zdjęcia bombardowanych ukraińskich miast i wsi, w tym zniszczonej wieży telewizyjnej w Kijowie, natychmiast nawiązaliśmy kontakt z władzami ukraińskim i zaoferowaliśmy pomoc. Nasi koledzy z firm telekomunikacyjnych w Ukrainie z narażeniem życia walczą o utrzymanie łączności oraz emisji ukraińskiej telewizji i radia.  Wiemy doskonale, jak ważne jest  dotarcie do obywateli z wiadomościami oraz innymi audycjami, które pokazują prawdziwy obraz wydarzeń tej okrutnej wojny i służą utrzymaniu ducha walki. Nie byłoby to możliwe bez stałych dostaw odpowiedniego sprzętu i urządzeń” – powiedział.

Czym zajmuje się Emitel?

Emitel jest największym operatorem naziemnej infrastruktury radiowej i telewizyjnej w Polsce. Obecnie mocno angażuje się w proces cyfryzacji radia, uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast oraz włącza się w prace nad siecią 5G. 

Źródło: materiały prasowe Emitel SA

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!