Google Apple Vision Pro nie dla każdego

Długo w Polsce miłośnicy nowych technologii będą czekać na okulary rzeczywistości rozszerzonej Google Vision Pro. Będzie to okres co najmniej dwóch lat.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 25 lipca 2023

Dyskusje o dostępności Google Vision Pro 

Mimo upływu znacznego czasu od prezentacji najnowszego produktu Apple'a, jakim jest headset Vision Pro, urządzenie nadal przyciąga uwagę mediów technologicznych. Na początku głównie skupiano się na jego funkcjach, takich jak klawiatura i nawigacja w visionOS, ograniczenia wersji budżetowej headsetu oraz kwestie, za które Mark Zuckerberg skrytykował Apple'a.

Niebezpieczne aplikacje ze sklepu Google Play wysyłają Twoje dane do ChinNiebezpieczne aplikacje ze sklepu Google Play wysyłają Twoje dane do ChinDamian Jemioło

Obecnie dyskusja skierowała się na temat dostępności tego urządzenia. Oczekiwane jest, że Apple Vision Pro początkowo będzie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak plany dystrybucji w innych częściach świata stoją pod znakiem zapytania. Zwłaszcza że firma z Cupertino zaleca zakup osobisty w sklepach Apple dla headsetu Vision Pro.

Jakie są plany ekspansji Apple? 

Dziennikarz z Bloomberga, Mark Gurman, w swoim newsletterze Power On przekazał nowe informacje dotyczące sprzedaży i dostępności headsetu. Gurman jest znany z trafnych przewidywań dotyczących działań Apple'a oraz informowania o nowościach w produktach firmy. W swoim komunikacie przedstawił jednak niezbyt satysfakcjonujący plan sprzedaży urządzenia.

Chociaż będzie możliwość zakupu Vision Pro przez internet, ze względu na specyfikę urządzenia, preferowane będzie odbieranie headsetu osobiście w fizycznych sklepach Apple. Podczas osobistej wizyty w salonach klienci będą mieli szansę dostosowania rozmiaru urządzenia, akcesoriów oraz soczewek dla osób z wadami wzroku.

Kiedy Google Vision Pro będzie w Polsce?Kiedy Google Vision Pro będzie w Polsce?Anna Petynia-Kawa

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Pomijając problemy z dostępem do fizycznych sklepów Apple (co oznacza, że w Polsce, teoretycznie, będziemy musieli dostosować Apple Vision zdalnie za pomocą aplikacji na iPhone do mierzenia rozmiarów głowy) oraz wysoką cenę Vision Pro, Polacy staną także przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest sama dostępność produktu.

Dlaczego Apple Vision Pro są wyjątkowe? 

Apple Vision Pro to urządzenie mieszanej rzeczywistości, które łączy w sobie cechy zarówno zestawów do wirtualnej rzeczywistości (VR), jak i innowacyjne, nigdy wcześniej nieznane funkcje związane z rozszerzoną rzeczywistością. Dzięki temu można korzystać z gogli, umieszczając wirtualne okna, ekrany czy trójwymiarowe modele w przestrzeni wokół nas, jednocześnie obserwując wszystko, co dzieje się w otoczeniu. Jeśli jednak chcemy całkowicie odciąć się od realnego świata i oglądać filmy na olbrzymim ekranie, również będziemy mieć taką możliwość.

7(16) 2023 SECURITY MAGAZINE7(16) 2023 SECURITY MAGAZINEMonika Świetlińska

Urządzenie będzie zasilane innowacyjnym systemem operacyjnym o nazwie VisionOS, który umożliwi użytkownikowi poruszanie się po interfejsie za pomocą:
  • ruchów głową, 
  • wzroku, 
  • gestów dłoni, 
  • głosu. 

Dla kogo będzie Google Vision Pro?

Apple promuje to urządzenie jako sprzęt dla każdego — zarówno dla użytkowników domowych, jak i specjalistów z różnych branż. Podczas prezentacji można zauważyć, że może on być używany zarówno do codziennego przeglądania internetu, oglądania filmów i przeglądania zdjęć, jak i do specjalistycznej pracy. Pozwala na elastyczne układanie różnych ekranów wokół użytkownika w dowolny sposób oraz wyświetlanie modeli 3D w czasie rzeczywistym.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!