Google Docs z nową funkcją. Dostępna tylko dla programistów

Google Dokumenty z nową funkcjonalnością. Będzie dostępna tylko dla programistów. Na czym polega?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 19 grudnia 2022

Nowa funkcjonalność Google Docs ma znacząco poprawić życie programistów. Dodanie dodatkowych bloków pozwoli na umieszczenie kodu bezpośrednio w Dokumentach Google.

Dokumenty Google doczekały się nowej funkcjonalności. która ułatwi życie programistom. W ramach “codeblocks” prezentowanie kodu stanie się bardziej przejrzyste. Niestety nie wszyscy będą mogli skorzystać z tej nowości.

Codeblocks w Google Docs

Bloki kodu będą jednak dostępne dla wybranych kont. Wcześniej, żeby pokazać kod w atrakcyjny sposób, trzeba było korzystać ze specjalnych wtyczek. Nowe rozwiązanie Google znacząco ułatwi pracę na platformie Google Docs.

Straciła 43 tys. z Revoluta. Firma nie chce oddać pieniędzyStraciła 43 tys. z Revoluta. Firma nie chce oddać pieniędzyMartyna Kowalska

Na razie funkcjonalność udostępniana jest stopniowo. Żeby z niej skorzystać trzeba będzie skorzystać z opcji „Wstaw”. W ramach opcji będzie można wybrać konkretny język programowania, którego dotyczy wpisywany kod. Nie zabraknie również możliwości wywołania “codeblocks” przy pomocy znaku “@”, podobnie jak ma to miejsce w przypadku emoji. Na dostępność takiej funkcjonalności trzeba jednak poczekać. Użytkownicy będą mogli z niej skorzystać dopiero od połowy stycznia 2023. I to nie wszyscy. Blok kodów będzie mógł być wykorzystany przez wybranych klientów Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Standard, Education Plus oraz organizacji non-profit. Opcja nie będzie dostępna dla tych, którzy mają konta osobiste Google.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!