Gry na Netflix? Nadal nie dla każdego

Netflix, światowa platforma rozrywki pozwalająca na oglądanie światowych hitów filmowych i oryginalnych seriali wchodzi w gry mobilne. To nowy wymiar rozrywki dla niemal wszystkich dotychczasowych użytkowników aplikacji.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 3 listopada 2021

Gry na Netfliksie nie są żadną nowością. W naszym kraju, a także we Włoszech czy Hiszpanii można było już grać na komórkach przez aplikację przynajmniej od maja 2021. Od listopada będą mogli z tej funkcji skorzystać wszyscy, no prawie wszyscy. Nadal wśród graczy nie będzie użytkowników telefonów z nadgryzionym jabłkiem.

Jakie są dostępny gry w aplikacji Netflix?

Netflix poinformował swoich użytkowników o możliwości wejścia do świata gier poprzez urządzenia przenośne. Od listopada użytkownicy z całego świata mogą zagrać w pięć gier mobilnych: „Stranger Things 1984”, „Stranger Things 3: Gra”, „Shooting Hoops”, „Card Blast” oraz „Teeter Up”.Niezależnie od tego, czy preferujecie luźną rozgrywkę, którą można zacząć od początku, czy też wciągający świat sprzyjający zgłębianiu fabuły.

Celem Netfliksa jest stworzenie biblioteki tytułów, które zaspokoją zróżnicowane gusta użytkowników. To dopiero początek przygody platformy z grami, ale jak zapewnia Netflix – pierwsza piątka gier rozpoczyna całą serię propozycji dla użytkowników.

Jak grać w gry na Netfliksie?

Abonament Netflix jest przepustką do całej kolekcji gier. Dodatkowo nie trzeba będzie oglądać żadnych reklam, nie będzie też żadnych dodatkowych opłat. Rozrywka z grami Netfliksa oznacza też koniec z zakupami w aplikacji, Jest to najbardziej istotne dla rodziców, którzy mogliby się obawiać, że ich dzieci poprzez podpiętą do Netfliksa kartę mogłyby nabić pokaźny rachunek. Nic z tych rzeczy.

Korzystanie z gier jest w pełni bezpieczne i bezpłatneJakie urządzenia są potrzebne do gry na Netfliksie?Tu niestety pojawia się pewien problem, ponieważ w oferty na razie nie skorzystają gracze posiadający aplikację Netflix, wykupiony abonament i telefon z systemem operacyjny iOS. Usługa jest dostępne w każdym kraju, ale tylko na urządzeniach z Androidem.

Squid Game od Netfliksa to ryzykowna gra. Tak samo, jak inwestycja w kryptowalutySquid Game od Netfliksa to ryzykowna gra. Tak samo, jak inwestycja w kryptowalutyMikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Po zalogowaniu się do profilu użytkownika Netflix użytkownicy smartfonów z systemem Android zobaczą rząd oraz kartę dedykowane grom, z których poziomu można pobrać dowolny tytuł. Użytkownicy tabletów z systemem Android zobaczą rząd dedykowany grom lub będą mogli pobierać, a następnie grać w gry, korzystając z menu rozwijanego kategorii.

Jakie języki obsługują gry na Netfliksie?

Co ważne, gry mobilne od Netfliksa są dostępne w wielu spośród wszystkich języków obsługiwanych przez serwis, dzięki czemu wersja językowa danej gry zmieni się automatycznie na język ustawiony w profilu użytkownika. Jeśli dany język nie jest jeszcze obsługiwany, domyślnym językiem gier będzie angielski.Ponadto użytkownicy tego samego konta będą mogli grać w gry na wielu urządzeniach przenośnych.

Jeśli klient osiągnie limit urządzeń, zostanie o tym poinformowany i w razie konieczności aplikacja zasugeruje mu wylogowanie się z nieużywanych urządzeń lub ich zdalne dezaktywowanie za pośrednictwem witryny Netflix.com w celu zwolnienia zajmowanego przez nie miejsca w puli urządzeń.

Dzieci nie będą mogły pobierać gier

Kwestia bezpieczeństwa była już poruszana, ale warto zauważyć, że gry mobilne na Netfliksie nie będą dla każdego. — Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla rodziców i opiekunów prawnych jest bezpieczeństwo pociech korzystających z naszego serwisu. Z tego względu gry Netflix są niedostępne na profilach dzieci. Jeśli ustawiono blokadę kodem PIN uniemożliwiającą dzieciom dostęp do profilów dorosłych, kod ten będzie wymagany do zalogowania się do serwisu Netflix w celu zagrania w grę na danym urządzeniu – informuje serwis. Pozostaje jeszcze kwestia, czy rodzice mają stworzone specjalne profile dla dzieci, czy może pozawalają im korzystać z profilu głównego.

Brak internetu?

Żaden problemNie będzie też problemem brak dostępu do internetu? Choć niektóre gry mogą wymagać połączenia z internetem, wiele innych umożliwia grę w trybie offline, co np. może uprzyjemnić podróż przez obszary o słabym zasięgu sieci. Oferta gier ma być zróżnicowana. Podobnie jak w przypadku filmów, seriali i programów celem platformy jest tworzenie gier, wśród których każdy gracz znajdzie coś dla siebie, bez względu na poziom zaawansowania.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!