Na jakich telewizorach działa HBO GO?

Wielu użytkowników HBO niedawno mogło się bardzo zdziwić, oglądając specjalny komunikat podczas uruchamiania aplikacji streamingowej HBO GO. Okazuje się, że platforma nie obsługuje starszych systemów.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 stycznia 2022

Klienci HBO zdezorientowani

„HBO Polska można było jakoś uprzedzić, że nagle wyłączycie aplikacje na starszych tv.” „Ciekawe ilu klientów stracicie przez brak wsparcia dla różnych telewizorów... Wielka szkoda ze bez jakiś informacji... Mnie właśnie utraciliścue” (pisownia oryginalna), „Wspierane urządzenia LG muszą mieć min wersję webOS 3.5. Ja mam kilka wersji wyższą. Mimo to aplikacja przestała mi działać.”.

Między innymi tego typu wiadomości „zalały” niedawno profil FB HBO Polska. To efekt zmian, jakie wprowadziła platforma, w celu udostępniania swoich usług streamingowych w najwyższej jakości. Część starszych telewizorów z niekompatybilnymi systemami już nie będzie pozwalało na oglądanie oferty HBO GO. W sieci zawrzało, ale firma tonuje emocje:”o wszystkim informowaliśmy”.

- W przypadku klientów bezpośrednich były wysyłane maile z informacją o zmianie, a dokładniej 17.08.2021, 16.12.2021 oraz 19.01.2021 roku. Jeśli chodzi o klientów, którzy posiadają konto na naszej platformie poprzez operatora — operator informował o zmianach – zauważa HBO.

HBO uprzejmie informuje [OFICJALNY KOMUNIKAT]

- Uprzejmie informujemy, że aplikacja HBO GO nie będzie już obsługiwać niektórych starszych wersji systemów operacyjnych na niektórych urządzeniach w celu zapewnienia naszym subskrybentom bezpieczeństwa, niezawodności i prawidłowego działania aplikacji. Pomocna może okazać się aktualizacja systemu operacyjnego lub skorzystanie z innych wspieranych urządzeń. Informacja na temat tej zmiany była dostępna w naszym FAQ jak i również w przypadku klientów bezpośrednich były wysyłane maile z informacją o nadchodzącej zmianie w kwestii wspieranych urządzeń. Jeśli chodzi o klientów, którzy posiadają konto na naszej platformie poprzez operatora — operator informował o powyższych zmianach – brzmi oficjalny komunikat w tej sprawie.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Koniec ze współdzieleniem konta w Netfliksie?Koniec ze współdzieleniem konta w Netfliksie?Mikołaj Frączak

HBO odpowiada na zarzuty w sieci

Na stawiane zarzuty w serwisie społecznościowym FB HBO odpowiada sprawnie. „Aby zapewnić naszym subskrybentom najbezpieczniejsze, niezawodne i najlepsze wrażenia z transmisji strumieniowej, aplikacja HBO GO nie będzie już obsługiwać niektórych starszych wersji systemów operacyjnych na niektórych urządzeniach. Informację na temat urządzeń wspieranych można było znaleźć w naszym FAQ – zauważają social media ninja z HBO.

Gdzie można oglądać HBO GO?

HBO GO jest dostępne na szerokiej i ciągle poszerzającej się gamie platform i urządzeń. Obecnie możesz korzystać z usługi na następujących platformach: PC i MAC, iPhone, iPad, smartfony i tablety z systemem Android, Samsung Smart TV, LG Smart TV, Android Smart TV oraz Sony PlayStation 4. HBO GO jest też kompatybilne z Apple TV 4, Airplay i Chromecast.

Które systemy Smart TV są obsługiwane?

HBO GO obsługuje wszystkie telewizory Samsung Smart TV z 2016 roku lub późniejsze, z systemem Tizen OS.

HBO GO obsługuje wszystkie telewizory LG Smart TV z systemem WebOS 3.5 lub nowszym.

HBO GO obsługuje listę modeli / kodów telewizorów Android Smart TV z systemem Android TV w wersji 7.0 lub nowszej. Zalecany jest jednak OS 8.0. Te urządzenia, których modeli / kodów nie ma na poniższej liście, nie są oficjalnie obsługiwane w HBO GO. Chociaż może istnieć opcja pobrania HBO GO na urządzenia niewymienione na liście, nie możemy zagwarantować bezbłędnego funkcjonowania aplikacji w takich przypadkach. HBO nie zapewnia pomocy technicznej dla nieobsługiwanych urządzeń.

Które urządzenia Apple są obsługiwane?

Obsługiwane są Apple iPhone / iPad / iPod Touch z oprogramowaniem iOS 12.2 i nowszym. Możesz także korzystać z HBO GO na Apple TV 4. generacji.

Które urządzenia z Androidem są obsługiwane?

Aplikacja HBO GO jest dostępna na telefony i tablety z Androidem od głównych producentów. Wymagany jest system operacyjny 8.0 lub nowszy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!