Heyah: rejestracja karty SIM przez aplikację

Rejestracja karty SIM w ramach usługi telekomunikacyjnej Heyah, będzie możliwa z pośrednictwem aplikacji mobilnej, poinformował operator i właściciel tej marki T-Mobile Polska. Będzie ona działała na telefonach z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. 

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 12 października 2022

Rejestracja karty SIM

Od 2016 roku polskie prawo wymaga, aby każda karta SIM, także w systemach pre-paid była zarejestrowana na konkretną osobę. Operatorzy na wiele sposobów starają się ułatwić ten proces. W przypadku sieci Heyah rejestracja jest możliwa za pośrednictwem dedykowanej aplikacji mobilnej, która jest dostępna zarówno na smartfony z Androidem, jak również iPhony z iOS. 

Jak zarejestrować kartę SIM w Heyah?

Operator przygotował to rozwiązanie w taki sposób, aby rejestracja była możliwa w każdym momencie, oraz w dowolnym miejscu. Należy jedynie przejść przez niezbyt skomplikowaną procedurę według instrukcji, opisanej krok po kroku. Konieczny jest także dostęp do internetu, np. przez Wi-Fi. 

Z aplikacji wygodnie skorzystają nie tylko Polacy, ale również obcokrajowcy, którzy przebywając na terenie naszego kraju chcą mieć kartę SIM lokalnego operatora. Już wiadomo, że oprócz wersji polskojęzycznej, aplikacja działa także w wariancie w językach: angielskim i ukraińskim.

Rejestracja karty SIM. Jeden operator pozwala to zrobić samodzielnieRejestracja karty SIM. Jeden operator pozwala to zrobić samodzielnieMichał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Proces rejestracji karty SIM przez aplikację

Aby zarejestrować kartę SIM Heyah, należy najpierw pobrać aplikację „Moja Heyah”. W następnej kolejności wpisujemy numer telefonu podlegający procedurze. Następnie wpisujemy numer PUK oraz adres poczty elektronicznej. 

Potwierdzenie tożsamości opiera się na rozwiązaniu Krajowej Izby Rozliczeniowej pod nazwą mojeID. To oznacza, że potwierdzamy nasze dane poprzez logowanie do banku, z którego usług korzystamy. W kolejnym kroku postępujemy zgodnie z komunikatem, który pojawi się na ekranie. Proces zakończy mail, który otrzymamy na swoją skrzynkę. Znajdzie się w nim link, dzięki któremu szybko ustalimy hasło do logowania w aplikacji „Moja Heyah”.

W przypadki osób, które już posiadają aplikację „Moja Heyah” i są zalogowane do profilu, będą mogły wpisać tylko numer telefonu i numer PUK. To wszystko. Karta SIM jest zarejestrowana!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!