Kolejna hybryda laptopa i tabletu. Huawei MateBook E już na rynku

Huawei wprowadza do sprzedaży nowy model laptopów – hybrydowy Huawei MateBook E, który pozwala na korzystanie z urządzenia zarówno w trybie komputera, jak i tabletu.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 30 marca 2022

Huawei MateBook E – hybrydowy poziom pracy i rozrywki

Huawei MateBook E to pierwszy w historii marki laptop o hybrydowej konstrukcji 2 w 1, z którego w zależności od preferencji można korzystać w trybie komputera lub tabletu. Jest napędzany przez procesor Intel Core i5 11. generacji, wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej, pamięć wewnętrzną o pojemności 512 GB oraz preinstalowany system Windows 11. W połączeniu ze zintegrowaną kartą graficzną Intel Iris X zapewnia wysoką wydajność podczas codziennej pracy i rozrywki.

Ultrasmukły design 2 w 1

Innowacyjna konstrukcja Huawei MateBook E zapewnia wyjątkową wydajność i lekkość. Urządzenie waży 709 gramów i mieści się w ultrasmukłej obudowie o grubości 7,99 mm. 8-warstwowa struktura chłodząca znacznie zwiększa wydajność rozpraszania ciepła, a ultracienki wentylator Huawei Shark Fin zapewnia płynne i ciche środowisko pracy. Ponadto laptop Huawei MateBook E został wyposażony w komorę parową i struktury grafenowe, co dodatkowo podnosi jego wydajność i wspiera systemy rozpraszania ciepła.

Hybrydowa budowa laptopa pozwala użytkownikom na dowolny wybór trybu, w jakim chcą pracować:

- Tryb laptopa aktywuje się po połączeniu ekranu z inteligentną magnetyczną klawiaturą, która zostanie automatycznie sparowana z komputerem po przyłożeniu do wyświetlacza. Kąt nachylenia klawiatury może być swobodnie regulowany w zakresie 110-160 stopni.

- Tryb tabletu aktywuje się po odłączeniu klawiatury od ekranu i pozwala na korzystanie z laptopa jak z tabletu i tworzenie notatek i rysunków za pomocą rysika Huawei M-Pencil.

Odłączany od klawiatury laptopa 12,6-calowy ekran OLED FullView pozwala na precyzyjne wyświetlanie obrazu o jasności do 600 nitów oraz oddaje kinową gamę kolorów P3, z dokładnością odwzorowania na poziomie ΔE=1. Ekran dostosowuje się do warunków otoczenia, zarówno tych panujących na zewnątrz, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Wyświetlacz umożliwia przełączanie pomiędzy trzema różnymi trybami gamy kolorów: sRGB, P3 i natywnym. Przy sztucznym świetle kolor ekranu dostosowuje się automatycznie do otoczenia sprawiając, że komfort użytkownika podczas korzystania z komputera jest porównywalny z wrażeniami odczuwanymi podczas czytania na papierze.

Włamanie na konto Twitter? Oto, co robić dalejWłamanie na konto Twitter? Oto, co robić dalejMikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Huawei MateBook E uzyskał certyfikat TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 (uwzględniający certyfikaty TÜV Rheinland Low Blue Light & Flicker Free). Potwierdza on, że emisja szkodliwego niebieskiego światła jest ograniczona, a migotanie obrazu całkowicie wyeliminowane. W odróżnieniu od standardowej technologii low blue light, która zmienia kolor obrazu na żółtawy, w Huawei MateBook E, dzięki rozwiązaniom na poziomie sprzętowym, kolor obrazu nie ulega zmianie.

Superszybkie ładowanie i przesyłanie plików

Huawei MateBook E wyposażony jest w poręczną ładowarkę USB-C o mocy 65 W, która pozwala naładować urządzenie do poziomu 54% w ciągu 30 minut, a do poziomu 100% w ciągu 90 minut. Ładowarka urządzenia obsługuje uniwersalny port USB-C, dzięki czemu można nią naładować również inne urządzenia zawierające ten port.

Superszybkie złącze Thunderbolt 4, w które wyposażony jest laptop pozwala między innymi przesyłać duże pliki w kilka sekund, 4 razy szybciej niż przez zwykły port USB-C. Dzięki stacji dokującej Huawei MateBook E może stać się mobilną stacją roboczą, umożliwiającą jednoczesne podłączenie dwóch monitorów Huawei MateView i wyświetlanie obrazu w jakości 4K.

Wciągający dźwięk przestrzenny

Huawei MateBook E wyposażony został w cztery głośniki i cztery mikrofony, obsługujące system Huawei Sound. Dzięki dwóm niezależnym głośnikom niskotonowym oraz dwóm wysokotonowym, nowy laptop pozwala cieszyć czystym i mocnym dźwiękiem. Huawei Sound gwarantuje również zaawansowaną rejestrację dźwięków, dzięki redukcji szumów otoczenia wspieranej przez AI, a także 360-stopniową rejestrację dźwięków.

Dostępność i oferta

Do 10 kwietnia laptop Huawei MateBook E dostępny jest w zestawie z rysikiem Huawei M-Pencil oraz bezprzewodowym głośnikiem Huawei Sound Joy. Rekomendowana cena detaliczna urządzenia to 5 699 zł.

Źródło: Huawei

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!