Huawei nova Y90 już na rynku. Co oferuje dla użytkowników?

Firma Huawei poinformowała właśnie o planach sprzedaży najnowszego smartfona jakim jest Huawei nova Y90. Warto zapoznać się z tą nową pozycją na elektronicznym rynku.

  • Michał Górecki
  • /
  • 7 lipca 2022

Huawei nova Y90 — ładowanie

Huawei nova Y90 wyposażono w baterię 5000mAh, która zaspokoi zapotrzebowanie na całodzienne intensywne korzystanie z urządzenia – niezależnie od tego, czy jest to podróżowanie, oglądanie seriali, granie, czy prowadzenie rozmów. Smartfon wspiera ładowanie Huawei SuperCharge o mocy 40 W. Naładowanie telefonu do 50% trwa zaledwie 30 minut.

Wyświetlacz Huawei nova Y90

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Huawei nova Y90 wyposażono w 6,7-calowy wyświetlacz Huawei Edgeless FullView. Cechuje go częstotliwość odświeżania ekranu do 90 Hz i częstotliwość próbkowania dotyku 270 Hz, zapewniające płynne i przyjazne wrażenia podczas codziennego użytkowania lub grania. Za sprawą ultrawąskich ramek, mierzących tylko 1.05mm, ekran pokrywa aż 94% frontu telefonu. Aby zapewnić komfort czytania, Huawei nova Y90 obsługuje funkcje takie, jak płynna kontrola przyciemniania ekranu, tryb komfortu dla oczu i tryb e-booków.

Aparat Huawei nova Y90

Huawei nova Y90 jest wyposażony w wysokiej rozdzielczości aparat główny 50 MP, dzięki czemu pokaże każdy szczegół podczas fotografowania. Wspierają go: dodatkowa kamera głębi wzbogacająca warstwy uchwyconego obrazu oraz 2 MP aparat makro, który wyraźnie rejestruje każdy szczegół mikroskopijnego świata. Przedni aparat w tym modelu oparty jest na matrycy 8 MP. Obsługuje on segmentację portretową i efekt bokeh oraz unowocześnioną funkcję Huawei Beauty.

Przede wszystkim jednak wsparty jest algorytmami AI, pozwalając na stworzenie wielu wyjątkowych dzieł. Tryb Super Night Mode pozwala na wykonywanie nocnych zdjęć, które są jasne i wyraźne, zapewniając wyższą jakość obrazu z większą ilością szczegółów. W trybie ręcznym, do redukcji szumów stosowany jest algorytm AI, poprawiający stabilność i zwiększający wyrazistość obrazu. Całość uzupełnia inteligentna migawka, która potrafi rozpoznać różne dynamiczne sceny i w czasie rzeczywistym dostrzec schemat ruchu poruszających się przed aparatem osób i obiektów. Zaawansowany algorytm dostosowuje czas rejestrowania ujęcia.

Jak działa internet w okolicy? Wkrótce będzie można to sprawdzićJak działa internet w okolicy? Wkrótce będzie można to sprawdzićMikołaj Frączak

Huawei nova Y90 — innowacje, rozrywka i użyteczność

Smartfon można bezpiecznie odblokować w ułamku sekundy, dzięki czytnikowi linii papilarnych, który jest zintegrowany z przyciskiem zasilania. Modele napędza EMUI 12, zapewniający proste, płynne i niezawodne użytkowanie. Ich uzupełnieniem jest Tryb Łatwy. Po jego włączeniu interfejs będzie bardziej zwięzły i bardziej efektywny w użyciu.

Za dodatkową rozrywkę, ale i użyteczność, odpowiada Huawei AppGallery, czyli oficjalny sklep z aplikacjami Huawei, który umożliwia wyszukiwanie, pobieranie i zarządzanie aplikacjami mobilnymi. To stale rozwijający się rynek z dostępem do najpopularniejszych aplikacji z całego świata, w tym z Polski. Dzięki unikalnym możliwościom Huawei HMS Core, aplikacje te mogą współpracować ze sobą na różnych urządzeniach.

Huawei nova Y90 wyposażony jest w 128 GB pamięci masowej do przechowywania aplikacji, gier i plików, a za codzienną wydajność odpowiada 6 GB pamięci RAM. Smartfon umożliwia ponadto łączenie z wieloma urządzeniami, takimi jak laptop, tablet, głośnik, monitor, słuchawki czy inteligentne opaski i zegarki w różnych scenariuszach i z wykorzystaniem rozwiązania Huawei Super Device.

Design Huawei nova Y90

Huawei nova Y90 to hołd składany ikonicznemu wzornictwu opartemu na linii inspirowanej kosmicznymi pierścieniami. Stylowym designem doskonale nawiązuje do flagowych rozwiązań Huawei. Jego boki pokrywa matowa ramka intrygująco załamująca światło., Tył telefonu, dzięki matowej fakturze z elementami brokatowego pyłu nabiera szlachetności, ale też jest bardzo praktyczny, bo nie są na nim widoczne odciski palców. Dostępny jest w trzech stylowych odcieniach, przynoszących skojarzenie z pięknem natury: czerni, zieleni i błękicie.

Ceny, dostępność i oferta przedsprzedażowa

Model dostępny jest w rozpoczynającej się 7 lipca 2022 r. przedsprzedaży, w ramach której do każdego telefonu dodawana będzie opaska Huawei band 7 o wartości 249 zł. Promocja potrwa do 17 lipca 2022 r. Sprzedaż regularna obu urządzeń rusza 18 lipca 2022 r. Rekomendowana cena detaliczna to 1099 zł.

Źródło: Huawei

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!