Idealny laptop do pracy: te cechy powinien spełniać

W dzisiejszych czasach praca nie jest tylko wykonywana w biurze, ale również zdalnie z domu lub w podróży służbowej. Co za tym idzie należy wybrać idealny laptop do pracy, który spełni oczekiwania klienta. W niniejszym artykule zostaną przedstawione najważniejsze cechy jakie powinien spełniać ów laptop.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 22 września 2021

Procesor i RAM 

Wydajny procesor w laptopie to podstawowa cecha. Laptop, który ma służyć do pracy powinien być wyposażony w model z dwoma lub czterema rdzeniami i 4 lub 8 wątkami. Taktowanie procesora powinno wynosić przynajmniej 2 GHz, dzięki temu laptop nie będzie się zawieszał, gdy w tle będzie pracować kilka programów na raz. Dlatego tak ważny jest też wybór pamięci RAM — minimum 8 GB. 

Współpraca procesora i RAM’u sprawia, że laptop działa bez zarzutu i płynnie. Ważne jest by sprawdzić, czy jest możliwość dołożenia dodatkowych kości pamięci RAM, ponieważ każdy program i aplikacja wykorzystuje pamięć RAM, co może spowodować zwolnienie pracy laptopa.

Dysk twardy (HDD) i dysk półprzewodnikowy SSD

Funkcją dysków twardych jest magazynowanie plików, a także wpływają na wydajność laptopa. Dyski HDD są trwalsze i dużo wolniejsze niż dyski SSD, więc aby zapewnić szybkość wczytywania oraz kopiowania najlepiej wybrać laptopa z dyskiem SSD lub w konfiguracji dwóch dysków HDD i SSD. Trzeba pamiętać, że przy wyborze laptopa do pracy należy postawić na szybki czas reakcji, co zapewniają dyski SSD. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Czym jest numer IMEI?Czym jest numer IMEI?Michał Górecki

Matryca, bateria i waga laptopa

Jak wiadomo, laptop nie tylko służy do pracy stacjonarnej, więc jego waga nie powinna być zbyt duża, by nie utrudniać podróżowania wraz z nim i móc korzystać z niego w dowolnym miejscu.

W zależności od preferencji użytkownika i wykonywania na nim pracy matryca nie powinna być większa niż 15 cali. Najczęstszym wyborem są laptopy o przekątnej 14 cali — jest to optymalna wielkość do pracy w biurze jak i w podróży. Im większy laptop, tym większa jego waga. Matryce dzielą się na dwa rodzaje: błyszczące i matowe. Najlepszym wyborem będzie matryca matowa, która nie odbija światła i bez problemu można pracować nawet na dworze w słoneczny dzień.

Bateria w laptopie powinna być wytrzymała, tak aby pracownik mógł wykonywać swoją pracę na nim przez kilka godzin bez ładowania. 

Dodatkowe funkcje zabezpieczające

Oprócz wyżej wymienionych podzespołów laptop do pracy może być wyposażony w dodatkowe funkcje.

Pierwszą z nich jest czytnik linii papilarnych, który zapewni bezpieczeństwo danych przechowywanych na laptopie. Takie dodatkowe zabezpieczenie wzbudza w użytkowniku poczucie bezpieczeństwa. 

Istnieją też specjalna karty zabezpieczające: użytkownik posiada specjalną inteligentną kartę, która pozwala odblokować dane na laptopie. Podsumowując bardzo ważny jest wybór laptopa do pracy, który spełni oczekiwania. Przed kupnem sprzętu należy zastanowić się jakie zadania będą na nim wykonywane i wybrać odpowiednie podzespoły. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!