Idealny smartfon do VOD. Jakie cechy powinien spełniać?

Rynek usług VOD rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu na rynku można było wybierać tylko między Netflixem a HBO GO. Dziś takich usług jest o wiele więcej. Można je wręcz liczyć w dziesiątkach, a wciąż pojawiają się nowe. Czym powinien wyróżniać się idealny smartfon do oglądania VOD?

  • Michał Górecki
  • /
  • 11 października 2021

Czy można oglądać VOD na telefonie?

Tak, zdecydowanie. Niemal wszyscy liczący się na rynku gracze mają swoje dedykowane aplikacje, które są dostępne do pobrania zarówno na Androida, jak i na Apple iOS. Co więcej, Netflix wprowadza nawet swój własny certyfikat, który pozwoli szybko ocenić, który smartfon dobrze poradzi sobie z takimi plikami i na przykład obsłuży je w wysokiej rozdzielczości lub większej ilości klatek na sekundę (FPS). 

Poza dostępem do dedykowanej aplikacji internauta musi spełnić jeszcze kilka pomniejszych wymagań. Oczywiście najważniejszą rolę odgrywa to, czy w danej usłudze mamy wykupiony abonament. Na szczęście nie są to duże kwoty. Większość takich usług to wydatek, który nie przekracza 40-50 złotych na miesiąc, a pomniejsi dostawcy treści dają możliwość zakupu abonamentu miesięcznego nawet za 19 PLN! 

Duże znaczenie ma też oczywiście dostęp do internetu. Jeśli będziemy w zasięgu sieci 3G, o komfortowym seansie możemy zapomnieć. Pliki będą ładować i buforować się bardzo długo. W miarę dobry komfort uzyskamy na łączach LTE, a najlepiej byłoby korzystać ze standardu LTE+, WiFi lub pasma 5G. 

Niektórzy usługodawcy dają możliwość zalogowania się i pobrania pliku na dysk twardy naszego smartfona. To alternatywa, dzięki której będziemy mogli później zobaczyć, na przykład gdy będziemy na urlopie w miejscu, gdzie nie ma dostępu do szerokopasmowego internetu.

Jaki smartfon sprawdzi się przy oglądaniu VOD?

Na pewno przyda nam się urządzenie z głośnikami stereofonicznymi, dzięki czemu dźwięk będzie rozchodził się równomiernie, o wiele lepiej niż na pojedynczym głośniku monochromatycznym. Nie musimy zapatrywać się na tę kwestię, jeśli chcemy korzystać ze słuchawek, bez względu na to, czy przez Bluewtooth czy przez 3,5 mm audio.

Jak zachować dobrą kondycję przed komputerem?Jak zachować dobrą kondycję przed komputerem?Anna Malinowska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Praktyka pokazuje, że doskonale sprawdzi się ekran z rodziny AMOLED lub OLED, który zapewnia bardzo wysoką jakość odtwarzanego obrazu. Dobrze byłoby, by nie był on zbyt mały, abyśmy nie musieli “ślepić” w ekran, gdy seans będzie tylko z polskimi napisami. Przekątna zbliżona do 5,8 cala i wzwyż dla większości osób będzie wystarczająca. Nie zaszkodzi też rozdzielczość Full HD+. 

Akumulator w smartfonie a VOD

Nie ulega wątpliwości, że materiały wideo powodują szybsze rozładowanie się akumulatora. Warto o tym pamiętać i nie decydować się na seans, jeśli mamy tylko kilkanaście procent pojemności ogniwa i nie zabraliśmy ze sobą ładowarki.

Dobry telefon do VOD musi mieć albo świetnie zoptymalizowany soft, albo pojemny akumulator. Byłoby świetnie, gdyby jego pojemność przekraczała 5000 mAh. Zawsze warto mieć też pod ręką powerbanka. To skuteczny sposób, by wydłużyć czas seansu o kilka dobrych godzin.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!