Ile pieniędzy trzeba wydać na wydajnego laptopa z Windows 10?

Dla wielu osób Windows 10 to podstawowy system operacyjny, bez którego nie wyobrażają sobie nawet codziennej pracy. Oprogramowanie bardzo dobrze przyjęło się zwłaszcza na komputerach PC oraz na laptopach. Ile kosztuje wydajny laptop do pracy, który bez trudu uciągnie Windows 10 i kilka ważnych aplikacji?

  • Michał Górecki
  • /
  • 17 czerwca 2021

Laptop z Windows 10 do firmy — o czym pamiętać przed zakupem?

Wiele osób patrzy zwłaszcza na design urządzenia oraz na jego producenta. Większość użytkowników ma swoje ulubione firmy, którym nieco chętniej dałaby zarobić niż innym podmiotom działającym w tym obszarze rynku. Czy to dobrze?

Zdania zawsze będą podzielone. Praktyka pokazuje, że często zdarza się, że wybrane firmy nie są w stanie utrzymać równej, stabilnej formy wydawniczej. Jeśli na przykład dany producent stworzył świetnego laptopa do pracy w 2018 roku, to niekoniecznie oznacza to, że w 2021 roku uda się powtórzyć ten wyczyn.

Wydaje się więc, że warto podejść do zakupu laptopa bez zapatrywania się na logo konkretnego producenta. O wiele lepiej patrzeć na specyfikację techniczną i cenę urządzenia. Na rynku pojawiło się wiele nowych firm, które walczą o klienta zwłaszcza kryterium cenowym, dzięki czemu możemy kupić dobre urządzenia w przystępnej cenie. 

Zawsze warto upewnić się też, jak długą gwarancję ma dany produkt. Rozbieżność jest tutaj wręcz ogromna. Można wskazać na firmy, które ograniczają się do podstawowej, bardzo krótkiej gwarancji wynoszącej 12 miesięcy, ale można też odnaleźć produkty, które zapewniają nawet 36 miesięcy gwarancji na sprzęt. 

Czym powinien wyróżniać się dobry laptop z Windows 10, który umożliwi bezproblemową pracę?

Nie warto rozglądać się za urządzeniami, które mają mniej niż 8 GB pamięci RAM. Niestety na rynku wciąż można odnaleźć produkty, które mają tylko 4 GB, jednak nie zapewnią nam one komfortowej pracy. Zawsze warto skierować się ku urządzeniom, które mają dyski SSD, a nie tradycyjne dyski HDD.

Jak wzmocnić sygnał internetowy?Jak wzmocnić sygnał internetowy?Anna Malinowska

Są one o wiele szybsze, dzięki czemu aplikacje, gry i system operacyjny będą ładować się o wiele szybciej. Dobrze byłoby, gdyby urządzenie miało wydajny, 8-rdzeniowy procesor. Czy laptop do pracy musi mieć dedykowaną kartę graficzną? To zależy od naszego modelu pracy.

Graficy czy montażyści muszą mieć do dyspozycji urządzenia wydajne. Jeśli jednak nasza praca polega na szybkiej edycji plików tekstowych czy na przykład zarządzania księgowością online, to bez problemu wystarczy nam układ zintegrowany.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Ile kosztuje laptop do pracy z Windows 10?

O wiele prościej wskazać sensowną minimalną kwotę zakupu niż tę maksymalną. W zdecydowanej większości przypadków za poprawne urządzenie do pracy zapłacimy około dwóch tysięcy złotych. Górna kwota zależy już tylko i wyłącznie od zasobności naszego portfela.

Często przyjmuje się, że zaawansowana stacja robocza do pracy, która musi radzić sobie z dużym obciążeniem, może uszczuplić stan naszego konta nawet o dziesięć tysięcy złotych. Rozbieżności są ogromne. Właśnie dlatego warto dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania wobec takiego urządzenia przed zakupem. By nie przepłacić.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!