iTaxi dowiezie paczkę. Firma wprowadza nową usługę

Nowa platforma iPaczka, będąca częścią iTaxi oferuje usługi kurierskie “Same Day Delivery” z gwarantowaną ceną znaną w chwili składania zlecenia.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 lutego 2022

Usługi iPaczka dedykowane są przede wszystkim dla firm i podmiotów działających w branży e-commerce, ale klienci indywidualni również będą mieli możliwość skorzystania z nich. W pierwszym etapie, iPaczka startuje w Warszawie, a następnie zostanie konsekwentnie wdrażana w kolejnych miastach w Polsce.

Przesyłki kurierskie stale zyskują na popularności i rozwijają się, gdyż w efektywny sposób zapewniają utrzymanie przepływu dokumentów i narzędzi niezbędnych choćby do pracy zdalnej. Szybkie i sprawne dostarczanie przesyłek jest ponadto kluczowym elementem biznesowym dla sklepów, pozwalającym na zwiększenie sprzedaży i dotarcie do nowych klientów.

Motywacje zakupowe

Konkurencyjność na rynku w większości branż stale rośnie i niezbędne są rozwiązania pozwalające na efektywne wychodzenie naprzeciw stale zwiększającym się oczekiwaniom klientów. Jednym z nich jest czas dostawy przesyłek, dlatego 73% osób deklaruje, że zmieni sklep na ten, w którym jest on krótszy i aż 86% jest skłonnych dokonywać częstszych zakupów, jeśli zamówiony towar trafi do rąk do 12 godzin.

Robokot na chorzowskiej ortopedii. Co robi nowoczesny robot w szpitalu?Robokot na chorzowskiej ortopedii. Co robi nowoczesny robot w szpitalu?Michał Górecki

Naszym kluczowym celem towarzyszącym uruchomieniu iPaczki było stworzenie usługi szytej na miarę zarówno dla indywidualnego klienta wysyłającego pojedynczą przesyłkę, jak i dla firm przez możliwość ich grupowania. Wiemy jak istotny jest czas realizacji zlecenia, dlatego dajemy gwarancję dostarczenia paczki w wybrane miejsce tego samego dnia w obrębie miasta, a w wersji usługi Premium natychmiastowy odbiór i bezpośrednią dostawę pod wskazany adres. Gwarantowana jest u nas także cena za usługę, znana jest już na etapie jej zamawiania i pozostaje niezmienna, aż do pełnej realizacji zlecenia — mówi Krzysztof Sawa, Dyrektor Sprzedaży w iTaxi.

iPaczka na bazie silnego fundamentu iTaxi.pl S.A.

Uruchomienie platformy iPaczka było jednym ze strategicznych celów rozwojowych na 2022 rok firmy iTaxi. Doświadczenie wynikające z 10 lat obecności na rynku pozwoliło na zbudowanie usługi ściśle dopasowanej do wymogów klienta i stale zmieniających się realiów biznesowych.

W iTaxi każdego dnia pracujemy nad rozwojem i precyzyjnym dopasowaniem naszych usług do potrzeb klientów. Wymiernym tego efektem było choćby poprawienie w ubiegłym roku wyników operacyjnych o 70 proc. i podwojenie liczby klientów biznesowych. Teraz do pakietu rozwiązań dołączamy usługi kurierskie z własną, rozbudowaną flotą, co jeszcze skuteczniej pozwoli realizować potrzeby naszych klientów również w tym aspekcie – mówi Jarosław Grabowski, CEO iTaxi.

Innym ze strategicznych celów iTaxi jest dbałość o środowisko naturalne, dlatego usługi w ramach iPaczki realizowane będę w znacznej mierze z wykorzystaniem samochodów niskoemisyjnych – hybrydowych i elektrycznych.

iPaczka dostępna jest obecnie na terenie Warszawy i okolic i będzie konsekwentnie wdrażana w kolejnych miastach. W trzecim kwartale 2022 roku dostępna będzie także w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu oraz w Olsztynie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!