Jak działa Android Auto w samochodzie?

Tryb samochodowy w telefonie z Androidem? Do niedawna nie był dostępny w Polsce, ale właśnie to się zmieniło. Nas stronie pojawiła się odpowiednia aktualizacja dotycząca dostępności.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 28 grudnia 2021

Android Auto – czym jest?

Jest to nic innego jak przejście wykorzystywanego telefonu, podłączonego do auta za pomocą kabla czy specjalnego wejścia w tryb samochodowy. Dzięki temu łatwo można korzystać z rozwiązań Google dostępnych na telefonie w samochodzie. Uproszczony interfejs pozwala na wygodny dostęp do najważniejszych funkcji przydatnych dla kierowcy. Od tej pory wszystkie technologie będą pod ręką użytkownika zarówno w aucie jak i poza nim.

Na czym polega Android Auto?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wystarczy połączyć telefon z wyświetlaczem samochodu, a Twoje aplikacje na Androida pojawią się na ekranie – tak po prostu. Dotknij ekranu, aby zobaczyć wskazówki dojazdu, lub wydaj polecenie głosowe, aby wysłać SMS-a. Możesz nawet zadzwonić do kogoś, nie używając rąk. Android Auto powstał, aby pomóc skupić się na drodze i uczynić podróż przyjemniejszą. Wystarczy podłączyć telefon i ruszać w drogę.

Android Auto a Asystent Google

Dzięki Asystentowi Google na Androidzie Auto nie musisz odrywać wzroku od drogi ani rąk od kierownicy. Zapytaj Asystenta Google o swój plan dnia, wyszukaj trasę lub puszczaj swoje ulubione piosenki. Możesz nawet sprawdzić pogodę. Zacznij od powiedzenia „OK Google”, aby uaktywnić asystenta, a następnie można już mu wydawać polecenia.Alerty o utrudnienia? W Android Auto to automatykaOtrzymuj alerty w czasie rzeczywistym w swoich ulubionych aplikacjach z mapami, takich jak Mapy Google. Możesz nawet poprosić Asystenta Google, żeby znalazł na trasie stację benzynową lub punkt ładowania samochodów elektrycznych albo zarezerwował miejsce parkingowe, gdy będziesz zbliżać się do celu podróży. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na wyświetlaczu w samochodzie. Powiedz tylko, dokąd chcesz jechać.

Nowa funkcja w WhatsApp. Sprawdź, jak łatwo przenieść dane z iPhone na AndroidaNowa funkcja w WhatsApp. Sprawdź, jak łatwo przenieść dane z iPhone na AndroidaMikołaj Frączak

Asystent Google do rozmów i obsługi multimediów

Asystent Google może odczytywać wiadomości na głos, a Ty możesz dyktować mu odpowiedzi. Dzięki Androidowi Auto, który pozwala obsługiwać rozmowy telefoniczne i komunikatory bez użycia rąk, lepiej skupisz się na jeździe. Zabierz multimedia w drogę i steruj nimi za pomocą głosu. Zatrzymuj podróżną playlistę i kontynuuj od miejsca, w którym odtwarzanie zostało przerwane. Powiedz, że chcesz zacząć nowego audiobooka albo znów posłuchać swojej ulubionej piosenki. Android Auto pozwala jeszcze bardziej cieszyć się jazdą niezależnie od wybranej trasy. Możesz łatwo sterować aplikacjami i korzystać z nich dokładnie tak, jak lubisz.

Jak używać Androida Auto?

Krok pierwszy — sprawdź samochód.Upewnij się, że Twój samochód lub zestaw audio jest zgodny z Androidem Auto.

Krok drugi — sprawdź telefon.Jeśli używasz Androida 9 lub starszego, pobierz na telefon aplikację Android Auto. Android Auto jest od razu dostępny na telefonach z Androidem 10, więc nie potrzebujesz aplikacji, aby zacząć z niego korzystać.

Krok trzeci — połącz się i ruszaj.Podłącz telefon do samochodu za pomocą kabla USB. Zobaczysz Androida Auto na wyświetlaczu na desce rozdzielczej. Niektóre telefony mogą łączyć się bezprzewodowo.

Co jest wymagane do uruchomienia Androida Auto na wyświetlacz w samochodzie?- Telefon z Androidem 6.0 lub nowszym oraz pakiet danych.- Samochód lub zestaw audio zgodny z Androidem Auto.- Kabel USB wysokiej jakościCo jest wymagane do uruchomienia Androida Auto na telefonie?- Telefon z Androidem 6.0 lub nowszym oraz pakiet danych. Aby sprawdzić wersję systemu zainstalowaną na telefonie, kliknij kolejno Ustawienia i Informacje o urządzeniu.- Uchwyt samochodowy do telefonu (opcjonalny, ale zalecany).- Kabel USB (opcjonalny, do ładowania).

Źródło: Android.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!