Nowa funkcja w WhatsApp. Sprawdź, jak łatwo przenieść dane z iPhone na Androida

Google poinformował, że użytkownicy telefonów z Androidem w końcu w prosty sposób będą mogli przenieść dane chatów pomiędzy systemami. To spore ułatwienie nie tylko dla osób zmieniających telefon, ale i dla tych, którzy posiadają kilka urządzeń różnych firm i różnych systemów.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 28 października 2021

Przeniesienie danych z iOS na Androida – koniec problemów?

Koniec z mozolnym przenoszeniem danych pomiędzy dwoma telefonami z różnymi systemami operacyjnymi. Do tej pory często był to nie lada wyczyn, aby przenieść wszystkie dane z iPhone do Androida i z powrotem. Część informacji jak kontakty przenoszone były nieco łatwiej, dane z WhatsAppa już nie do końca. Wiele osób korzystało z pomocy różnego rodzaju aplikacji znajdujących się w sieci, co nie sprzyjało bezpieczeństwu danych. Na szczęście powoli ten etap się już kończy.

Google sam zauważył, że przechodzenie na nowy telefon może być zniechęcającym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli przenosimy się na zupełnie inny system operacyjny. Koncern chce ułatwić ten proces, w szczególności jeśli chcecie przejść na Androida, to jasne. Dlatego w najnowszej wersji Androida 12 dodano możliwość przesyłania wszystkich niezbędnych rzeczy, łącząc iPhone'a z nowym telefonem z Androidem za pomocą kabla. Za zgodą użytkownika Android automatycznie dopasowuje i instaluje te same aplikacje z Google Play i pozwala łatwo zabrać ze sobą historię SMS-ów i iMessage, a także zdjęcia, filmy, kontakty, kalendarze i nie tylko.

WhatsApp wdrożył szyfrowane kopie zapasowe. Jak je włączyć?WhatsApp wdrożył szyfrowane kopie zapasowe. Jak je włączyć?Michał Górecki

Jakie dane można przenieść z iOS na Androida?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak informuje Google, przesyłanie danych kablem oznacza dużo więcej. W przeszłości niektóre rodzaje danych były niemożliwe do przeniesienia z iPhone'a na Androida. Rzeczy takie jak historia czatów na WhatsApp – te cenne wspomnienia, zdjęcia, wiadomości głosowe i rozmowy ze znajomymi i rodziną – mogą być naprawdę trudne do porzucenia. – To jest coś, co chcieliśmy naprawić – tłumaczy Paul Dunlop, Product Manager w Google. Na szczęście od 27 października można bezpiecznie przenosić historię czatów i wspomnienia z konta WhatsApp na iPhonie na Androida. To efekt ścisłej współpracy z zespołem WhatsApp, aby zbudować nowy zestaw funkcji, zaprojektowanych tak, aby ułatwić przejście z iPhone'a na Androida i zabrać ze sobą historię WhatsApp. Jak dokładnie tego przeniesienia dokonać?

Jak przenieść dane z iPhone na Androida?

Wystarczy połączyć telefony kablem i prześlij swoje dane WhatsApp. Aby rozpocząć przenoszenie, potrzeba tylko kabla USB-C z przejściem na Lightning. Następnie wystarczy podłączyć telefony, a po wyświetleniu monitu podczas konfigurowania nowego urządzenia z Androidem zeskanować kod QR na swoim iPhonie, aby uruchomić WhatsApp i przenieść wszystkie rozmowy, multimedia i inne elementy na nowe urządzenie. Jak zapewnia Google, dane WhatsApp podróżujące między telefonami są całkowicie bezpieczne.

- Nasz zespół pracował ramię w ramię z WhatsApp, aby zapewnić ochronę Twoich danych podczas całego procesu przesyłania, aby nikt inny nie mógł uzyskać dostępu do Twoich informacji i plików WhatsApp. Twoja historia czatów WhatsApp zostanie po prostu skopiowana z Twojego iPhone'a na nowy telefon z Androidem, a my automatycznie upewnimy się, że nie otrzymasz nowych wiadomości na starym urządzeniu w trakcie przenoszenia – informuje na blogu Paul Dunlop.

W jakich telefonach działa funkcja przenoszenia danych z iOS na Androida?

Funkcja przesyłania jest dostępna na urządzeniach Samsung Galaxy, a teraz na wszystkich telefonach Pixel, a także na nowych smartfonach z systemem Android 12, dzięki czemu nigdy nie stracicie najważniejszych danych podczas przechodzenia z telefonu na telefon.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!