Jak działa inteligentna kamera do samochodu wykorzystująca sztuczną inteligencję?

Pionierska kamera Nextbase iQ całkowicie przeobraża możliwości samochodu połączonego z Internetem, zwiększa poziom bezpieczeństwa kierowcy oraz pojazdu i ułatwia prowadzenie samochodu.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 5 stycznia 2022

Firma Nextbase, globalny lider w dziedzinie technologii kamer samochodowych, zapowiedziała dziś wprowadzenie do swojej oferty pierwszą naprawdę inteligentną kamerę samochodową Nextbase iQ, która w pełni wykorzystuje łączność sieciową oraz sztuczną inteligencję.

Potencjał sztucznej inteligencji

Nextbase iQ to zapowiedź nowej generacji technologii do samochodów połączonych z Internetem, dzięki której pojazd jest inteligentniejszy i bezpieczniejszy, a jazda bardziej komfortowa. Ten przełomowy produkt Nextbase wykracza poza kategorię kamer samochodowych, wykorzystując najnowszy potencjał sztucznej inteligencji i oferując dostęp w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca oraz w każdej chwili za pośrednictwem aplikacji iQ.

Jak działa kamera?

Netxbase iQ zapewnia użytkownikom wszystkie funkcje, których mogą oczekiwać od najlepszych domowych systemów monitoringowych — ale tym razem w samochodzie. Kierowcy mogą korzystać z licznych funkcji, takich jak odbieranie alarmów w czasie rzeczywistym i uzyskiwanie dostępu do nagrań wideo ze zdarzeń, nawet kiedy nie są przy samochodzie.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Optyka aparatu w smartfonie — co na nią wpływa?Optyka aparatu w smartfonie — co na nią wpływa?Mikołaj Frączak

Kamery samochodowa 4K

Nextbase iQ oferuje najlepszą na świecie technologię wideo o rozdzielczości 4K z wykorzystaniem trzech kamer, która umożliwia rejestrowanie obrazu na zewnątrz i wewnątrz samochodu oraz zapewnia dostęp do nagrań w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca na świecie, a także przesyła powiadomienia. Na zupełnie nowy design Nextbase iQ wpłynęły wyniki szeroko zakrojonych prac badawczo-rozwojowych mających na celu uzyskiwanie najlepszej w branży jakości obrazu oraz widoków monitorowania samochodu.

Na drogach coraz częściej dochodzi do niepożądanych sytuacji, takich jak przejawy agresji czy kontrole policyjne, które zwiększają obawy kierowców. Nextbase iQ oferuje w związku z tym Tryb świadka — aktywowaną głosowo i błyskawicznie funkcję nagrywania, która automatycznie zapisuje obraz w chmurze i udostępnia go kontaktom alarmowym lub innym wyznaczonym osobom (np. współmałżonkowi albo rodzicowi) w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kierowca nie musi się już nigdy mierzyć ze stresującą sytuacją w pojedynkę.

Spośród innych funkcji wyróżniających Nextbase iQ warto wymienić:

Technologie NXT

W celu ochrony kierowców, pasażerów i pojazdów zastosowano w Nextbase iQ liczne, oczekujące na patenty technologie Nextbase NXT wykorzystujące sztuczną inteligencję i łączność z chmurą.

Wspomaganie kierowcy

Nextbase iQ wyznacza nowy etap ewolucji najlepszej na świecie funkcjonalności kamery samochodowej obsługiwanej bez używania rąk.

Bezpieczeństwo kierowcy

Inteligentna, połączona z Internetem i przewidująca technologia zapewnia podczas podróży bezpieczeństwo takie jak w monitorowanym budynku.

Bezpieczeństwo pojazdu

Za pośrednictwem aplikacji Nextbase iQ kierowcy mogą odbierać w czasie rzeczywistym alarmy i uzyskiwać dostęp do wideo, będąc poza samochodem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!