Jak sprzedać bitcoin za euro? Poznaj najpopularniejsze metody!

Rynek kryptowalut uchodzi za dość niestabilny. Ceny poszczególnych aktywów cyfrowych mogą wzrastać lub spadać o nawet kilkadziesiąt procent w ciągu jednego dnia. Z tego powodu tak istotne jest regularne spieniężanie zysków. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze metody sprzedaży Bitcoina za Euro i nie tylko. 

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 1 lutego 2023

Jak spieniężyć bitcoin i uzyskać wypłatę w EUR?

Jedną z najczęściej stosowanych metod wymiany Bitcoina na walutę FIAT (np. EUR, PLN, USD, GBP) jest skorzystanie z giełdy kryptowalut. Wcześniej oczywiście należy założyć na niej konto i dokonać weryfikacji. Cały proces sprzedaży Bitcoina nie jest skomplikowany, co pokażemy na przykładzie najpopularniejszej giełdy kryptowalut na świecie, a mianowicie Binance.com.

Zakładamy, że masz już konto na giełdzie, a w Twoim portfelu znajdują się już kryptowaluty. Binance umożliwia sprzedaż Bitcoina na 2 sposoby – za pomocą giełdy lub za pomocą kantoru. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami, możesz skorzystać w wygodniejszej, bardziej intuicyjnej opcji – kantoru.

Gdzie można sprzedać bitcoin – giełda Binance.com

Kolejnym krokiem jest podanie ilości BTC, jaką chcesz sprzedać. Następnie wybierz właściwą walutę (np. EUR) i kliknij przycisk „podgląd konwersji”. W tym momencie otrzymasz przeliczenie po aktualnym kursie. Jeżeli uznasz je za satysfakcjonujące i zdecydujesz się na sprzedaż, potwierdź działanie przyciskiem

Po kliknięciu przycisku „Podgląd konwersji” otrzymamy przeliczenie po aktualnym kursie (przykładowe przeliczenie widoczne poniżej), które możemy zaakceptować lub nie. Jeżeli kwota przeliczenia jest dla nas satysfakcjonująca i zgadzamy się sprzedać bitcoin za EUR, możemy potwierdzić sprzedaż poprzez przycisk „Konwertuj".

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Po sprzedaży kryptowaluty określone środki (np. EUR) pojawią się zakładce portfel. W tym momencie pozostaje Ci tylko przesłanie ich swoje konto bankowe. Wypłaty EUR dokonasz na dwa sposoby. W przypadku przelewu bankowego (SEPA) będziesz musiał uiścić prowizję w wysokości 1 EUR, a karty bankowej VISA – prowizję w wysokości 1%. Więcej informacji, w tym szczegółowych zagadnień, jak sprzedać bitcoin przeczytasz na kryptowaluty2.pl.

Jak wymienić bitcoin na złotówki?

Niestety niewiele giełd daje możliwość sprzedaży Bitcoina za PLN. Wynika to głównie z faktu, że obrót PLN narzuca dodatkowe warunki prawne. Oczywiście w takiej sytuacji będzie konieczne przesłanie skanu dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy w celu weryfikacji tożsamości oraz miejsca zamieszkania.

Bitcoin na złotówki możesz wymienić na takich giełdach jak:

  • Binance,
  • Zondaglobal,
  • Bitcan,
  • Egera.

Zauważ, że niektóre giełdy oferują możliwość wymiany kryptowaluty, ale bez wypłaty na konto bankowe. Przed założeniem konta, koniecznie zapoznaj się z obowiązującymi warunkami. Jeśli interesująca Cię giełda nie daje możliwości wypłaty w PLN, dobrym pomysłem jest po prostu założenie dodatkowego konta w EUR.

Sprzedaż Bitcoin a kwestie podatkowe – jak to wygląda w Polsce?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, jak wygląda kwestia odprowadzania podatku od transakcji dokonywanych na giełdach kryptowalut. W tej sprawie pojawiło się już co najmniej kilka różnych interpretacji. Niektórzy twierdzą, że w takim przypadku powinien być zapłacony podatek dochodowy, z kolei inni skłaniają się ku podatkowi od inwestycji. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasięgnąć pomocy we właściwym Urzędzie Skarbowym. Tym sposobem uzyskasz pomoc w rozliczeniu i będziesz mieć pewność, że postępujesz zgodnie z prawem.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!