Jak stworzyć inteligentne biuro?

Rynek przeżywa prawdziwy boom. Każdego dnia, nowy startup przychodzi z nowymi aplikacjami i rozwiązaniami, które mają uczynić nasze życie prostszym, lepszym. Jak stworzyć inteligentne biuro, które spełni nasze oczekiwania?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 11 sierpnia 2021

Inteligentne biuro: czy zwiększa produktywność zespołu?

Nie istnieją jeszcze wiarygodne badania potwierdzające tę tezę lub jej zaprzeczające. Wiele jednak wskazuje na to, że odpowiednio zorganizowany ekosystem faktycznie może oznaczać dla naszej działalności gospodarczej wymierne oszczędności.

Stworzenie smart-office to dla wielu firm wciąż przysłowiowa droga przez mękę. W tym wpisie, w pięciu prostych krokach, udzielimy Wam uniwersalnych porad, dzięki którym ten proces powinien być dla Was o wiele prostszy, łatwiejszy.

Jak stworzyć inteligentne biuro w pięciu krokach?

Krok 1: Utwórz obiekty osobiste: Utwórz jeden lub więcej obiektów Smart dla każdego z urządzeń osobistych. Każdy obiekt będzie zawierał urządzenie do sterowania, dostęp do pamięci masowej online, połączenie go z IoT. Wystarczy tylko kabel Ethernet, aby połączyć się z komputerem stacjonarnym lub urządzeniem mobilnym. 

Jak zadbać o bezpieczeństwo WordPressa?Jak zadbać o bezpieczeństwo WordPressa?Jan Wróblewski

Krok 2: Organizuj: Teraz gdy już stworzyłeś swoje inteligentne obiekty, jesteś gotowy, aby zacząć ich używać. Nie ma lepszego uczucia niż ładne czyste biurko i jeden pilot zdalnego sterowania, który włącza telewizor i zmienia temperaturę klimatyzacji. 

Krok 3: Podłącz swoje urządzenia do dedykowanej aplikacji

Zanim będziesz mógł używać swoich obiektów Smart w pracy, musisz je podłączyć. Ten krok jest dość łatwy. Większość inteligentnych obiektów można podłączyć do sieci Wi-Fi. Zdecydowana większość urządzeń jest kompatybilna zarówno z ekosystemem Androida jak i Apple iOS.

Krok 4: Zaprojektuj swoją przestrzeń biurową

Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać. Dobrym przykładem jest posiadanie tylko jednego urządzenia na jeden obiekt Smart i unikanie posiadania więcej niż jednego obiektu Smart w biurze. Doskonale obrazuje to przykład robotów sprzątających. Nie powinny one dublować się w przestrzeniach, gdzie pracują.

Zadbaj o to, aby Twoja przestrzeń była prosta i czysta. Idealnie byłoby, gdybyś wszystkie kable „wpuścił” w rynienki. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by przestawić się na łączność bezprzewodową, oczywiście jak dalece jest to możliwe. Faktem jest jednak, że urządzenia smart home — zwłaszcza te sprzątające — nie lubią okablowania i podczas sprzątania sprawia im ono pewne problemy.

Krok 5: Użyj swojego inteligentnego biura:

W tym momencie musisz użyć swojego inteligentnego biura. Przyjrzyj się dobrze temu, co dodatkowo można zmienić w tej przestrzeni. Bez wątpienia inteligentny system zarządzania oświetleniem i robot sprzątający to nie wszystkie ciekawe akcesoria, jakie można znaleźć na rynku.

Zawsze warto szukać kolejnych ciekawych urządzeń, które jeszcze bardziej zwiększą komfort naszej pracy. Pamiętajmy jednak o tym, że — przynajmniej na dziś dzień — profesjonalnie urządzone inteligentne biuro potrafi kosztować naprawdę sporo.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!