Jak zrobić kopię zapasową iPhone'a?

Jak zrobić kopię zapasową iPhone'a?

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 30 sierpnia 2022

Kopia zapasowa może znacząco pomóc w odzyskaniu danych, które utraciliśmy albo z powodu uszkodzenia telefonu lub jego kradzieży. Warto wiedzieć, jak zrobić kopię zapasową iPhone'a?

Każdy smartfon to skomplikowane urządzenia, które zawierają mnóstwo informacji. Mają też sporo danych. Kopia zapasowa pozwala ograniczyć skutki utraty danych. W związku z tym warto zastanowić się jak zrobić kopię zapasową iPhone’a. Kopia zapasowa pomoże nam w sytuacji, gdy będziemy musieli zresetować iPhone’a albo oddać do serwisu. Oto dwie proste metody zrobienia kopii zapasowej.

Masz tę kamerę IP? Łatwiej niż inne może być przejęta przez hakerówMasz tę kamerę IP? Łatwiej niż inne może być przejęta przez hakerówMikołaj Frączak

Kopia zapasowa w iTunes

Kopię zapasową możemy zrobić przy użyciu aplikacji iTunes. Podpinamy iPhone’a do komputera kablem i uruchamiamy program iTunes. W aplikacji klikamy ikonę iPhone’a, a potem szukamy sekcji “Kopie zapasowe”. Wybieramy później opcję “Ten komputer”. Kolejnym krokiem jest kliknięcie “Archiwizuj teraz”. Jeśli na smartfonie znajdowały się aplikacje, które nie zostały zainstalowane przez iTunes, aplikacja zapyta o chęć ich zarchiwizowania. Po otrzymaniu autoryzacji rozpocznie się tworzenie kopii zapasowej. Cały proces twa kilkanaście minut. Dodatkowym zabezpieczeniem może by zaszyfrowanie kopii zapasowej stworzonej w iTunes. Szyfrowanie nie jest trudne. Wystarczy podłączyć smarfon kablem do komputera i włączyć program iTunes. Po wybraniu opcji “Kopie zapasowe” wybieramy  komendę “Szyfruj kopię zapasową iPhone’a”. Wprowadzamy hasło i gotowe.

Kopia zapasowa w Archiwum iCloud

Drugi sposób to utworzenie kopii zapasowej w chmurze iCloud. Nie da się jednak w ten sposób zabezpieczyć wszystkich plików. Chodzi tu na przykład o filmy, czy muzykę, które nie zostały kupione przez iTunes, App Store czy iBooks Store. Skasowane będą też zdjęcia, które wgraliśmy zewnętrznie. Mimo to zaletą tej opcji jest możliwość stworzenia kopii bez konieczności użycia komputera.

Żeby taką kopię zapasową zrobić, wchodzimy w ustawienia iPhone’a, wybieramy na liście funkcji odnośnik do iCloud, a potem tworzymy “Archiwum”. Dane smarfona zostaną automatycznie zarchiwizowane przez Wifi. Konieczne będzie jednak wolne miejsce w usłudze iCloud Drive. Każdy użytkownik ma darmowe 5 GB wolnej przestrzeni w tej usłudze. Jeśli miejsce się zapełni, konieczne będzie dokupienie więcej przestrzeni dyskowej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!