Jakie branże UODO sprawdzi w 2019 roku? Rozpoczynają się kontrole sektorowe

W 2019 roku Urząd Ochrony Danych Osobowych rozpocznie kontrole sektorowe dotyczące przetwarzania danych osobowych. Kontroli może spodziewać się Policja, Straż Graniczna i areszty śledcze. Ale nie tylko. Sprawdź, jakie inne obszary czeka w tym roku kontrola sektorowa.

Jakie branże UODO sprawdzi w 2019 roku? Rozpoczynają się kontrole sektorowe
  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 25 stycznia 2019

W przypadku Policji, Straży Granicznej czy aresztów urzędnicy sprawdzą, czy te instytucje zastosowały odpowiednie środki techniczne i organizacyjne mające na celu zabezpieczenie przed nieuprawnionym dostępem, kopiowaniem, zmienianiem i usuwaniem danych.

Sprawdzone zostaną również następujące obszary: profilowanie w sektorach bankowym i ubezpieczeniowym, telemarketing, system identyfikacji i monitoring odpadów.

UODO przeprowadzi także kontrole podmiotów zobowiązanych do udostępniania danych w Biuletynie Informacji Publicznej. Sprawdzi, czy udostępniane dane nie naruszają przepisów o ochronie danych osobowych.

W 2018 roku rozpoczęły się kontrole miejskiego monitoringu wizyjnego. UODO zapowiada, że w 2019 roku będzie kontynuował kontrole w tym obszarze.

Sprawdź szczegółowy plan kontroli sektorowych UODO w 2019 roku:

https://uodo.gov.pl/pl/138/679

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

O autorze

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia o którym mowa w akrtykule?

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij aby wrócić do strony głównej
Jak właściwie ustawić monitor w pracy?
zdrowie

Jak właściwie ustawić monitor w pracy?

Osoby, które na stałe pracują z tekstem lub po prostu spędzają dużo czasu przy pracy w biurze, powinny położyć szczególnie duży nacisk na właściwe ustawienie monitora. Na jakie elementy warto...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!