Kiedy Disney+ trafi do Polski?

Disney+ w Polsce oficjalnie latem 2022 roku. To już potwierdzona wiadomość bezpośrednio ze strony platformy oraz w polskim oddziale Disneya.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 26 stycznia 2022

Disney+ oficjalnie w Polsce?

Jeśli lubicie seriale choćby takie jak „Mandalorian” to już za kilka miesięcy będziecie mogli je oglądać legalnie. Choć nie pochwalamy tego typu działań, nie jest tajemnicą, że wielu Polaków w różny sposób omija obowiązujące regulaminy platformy, korzystając choćby już z zapomnianego piractwa. Na szczęście w drugiej połowie 2022 roku prawdopodobnie będzie mogło oglądać swoje ulubione filmy i seriale dostępne na platformie, nie łamiąc prawa. Zresztą to działanie jest efektem bardzo długiego oczekiwania na start platformy w krajach Europy Środkowo – Wschodniej.

Polski oddział firmy potwierdził, że platforma Disney+ pojawi się latem 2022 w naszym kraju, zgodnie z informacjami podawanymi na stronach internetowych. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Ceny Disney+ w Polsce

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Media w naszym kraju donosiły kilka tygodni temu, że ceny Disney+ mogą być wyższe niż w USA. Cena podstawowego pakietu może sięgać nawet 32 złotych, Amerykanie mają aktualnie nieco niższe opłaty. Wiąże się to jednak ze sporą walką z największym konkurentem na rynku czyli Netfliksem. Być może Disney nieco niższymi cenami zachęca widzów w USA aby porzucili Netfliksa dla nowej platformy. Oczywiście do podawanych prognozowanych cen usługi nie ma się co przywiązywać, choćby ze względu na postępującą inflację. Z kolei 32 złote nie jest jeszcze wygórowaną sumą, biorąc pod uwagę ofertę Disneya. Nie można też zapominać o promocjach, które zapewne pojawią się na starcie kampanii Disneya w Polsce.

Disney uderzy w Netfliksa?

Rozpychanie się na rynku Disneya odczuwa bardzo mocno Netflix. Najpierw działania skierowane w blokowanie współdzielenie kont, potem podwyżki cen w USA. Efekt to ogromny spadek przychodów.

Na jakich telewizorach działa HBO GO?Na jakich telewizorach działa HBO GO?Mikołaj Frączak

Ceny serwisu Netflix idą w górę

Na razie podwyżki cen subskrypcji dotykają inne regiony niż Polska. Na wyższe ceny dostępu do swoich filmów i seriali serwis zdecydował się w USA i Kanadzie, liczonych dla Netfliksa jako wspólny region. Efekt? Plan Basic wzrośnie o dolara do 9,99 dol., a plan Standard będzie kosztował 15,49 dolarów. To wzrost o 2 dolary w stosunku do poprzedniej ceny. O dwa dolary więcej zapłacą także użytkownicy chcący korzystać z planu Premium. Czy 20 dolarów za dostęp do usług serwisu Netflix to dużo? To oczywiście zależy, ale polityka platformy idzie zgodnie z kierunkiem inflacji i trendów na rynkach światowych.

Nie zmienia tego sytuacja Netfliksa w regionie, gdzie przegrywa już z platformą Disneya pod względem liczby wykupionych subskrypcji. Prawdopodobnie powodem podwyżek cen za usługi jest notoryczne udostępnianie kont osobom nieznanym, niespokrewnionym, i nieprzebywającym w jednym gospodarstwie domowym co jest niezgodne z regulaminem. Według szacunków nawet połowa Amerykanów udostępnia swoim znajomym Netfliksa, a biorąc pod uwagę, że liczba klientów regionie przekroczyła 75 milionów, łatwo sobie obliczyć, ile setek milionów brakuje w kasie firmy.

Czym jest Netflix?

Netflix to serwis streamingowy działający na zasadach abonamentu, który umożliwia użytkownikom oglądanie filmów, seriali i programów bez reklam przy użyciu urządzenia połączonego z internetem. Filmy, seriale i programy można także pobierać na urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows 10, aby obejrzeć je bez dostępu do internetu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!