Kolejny producent smartfonów z łącznością satelitarną?

Łączność satelitarna z telefonów Samsunga? To wcale nie jest odległa przyszłość. Wiele wskazuje na to, że takie rozwiązanie może pojawić się już w przyszłym roku wraz z premierą wyczekiwanego flagowca Samsung Galaxy S23

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 listopada 2022

Samsung Galaxy S23 z łącznością satelitarną?

O możliwości „uzbrojenia” S23 w łączność satelitarną napisał właśnie branżowy portal Telepolis. Nie tak dawno świat zachwycał się uruchomieniem takiej usługi w iPhone’ach 14. Wiele wskazuje na to, że Koreańczycy mają swój pomysł na implementację takiego rozwiązania. 

Samsung chce wprowadzić usługę we współpracy z właścicielem kilkudziesięciu satelitów telekomunikacyjnych – spółką Iridium Communication. Dodajmy, że jest to firma o wieloletnim doświadczeniu w satelitarnej transmisji głosu i danych. 

iPhone 14: rusza satelitarne powiadamianie SOS. Wkrótce także w EuropieiPhone 14: rusza satelitarne powiadamianie SOS. Wkrótce także w EuropieAnna Malinowska

Możliwości satelitarnych połączeń w Samsungu

Telefony koreańskiego giganta, mają pozwalać na więcej niż tylko powiadomienia SOS wysyłane przez niską orbitę okołoziemską.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W grę wg Telepolis (za ET News) wchodzi m.in. wysyłanie wiadomości tekstowych oraz plików graficznych o ograniczonej rozdzielczości. Co ciekawe źródła nie wspominają o transmisji głosu. 

Satelitarna łączność przez smartfony

Telepolis zwraca uwagę, że wprowadzenie komunikacji satelitarnej spowoduje konieczność zmiany całego układu anten na pokładzie urządzenia. ET News wskazuje, że to wyzwanie już zostało zrealizowane. 

Skoro tak, można przypuszczać, że Koreańczycy pracowali nad taką funkcją od dłuższego czasu. Czy to rozwiązanie faktycznie wejdzie do telefonów z oznaczeniem S23, przekonamy się zapewne już na początku przyszłego roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!