MediaTek ma rozwiązanie dla smartfonów 5G z potężnymi aparatami

Producent elektroniki i układów scalonych Mediatek ma nowe rozwiązanie dla smartfonów działających w sieci piątej generacji, które w założeniu mają być multimedialnymi kombajnami. Choć ze średniej półki.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 11 października 2022

Mediatek i jego nowy układ

Aparat z matrycą 200 megapikseli w telefonie 5G? Proszę bardzo! Tajwańczycy prezentują nowy układ SoC do smartfonów, oferowany pod nazwą handlową Dimensity 1080. To rozwiązanie ma zastąpić jednostkę oznaczoną numerem 920, która była stosowana w wielu telefonach z tzw. średniej półki cenowej. 

Niniejszym kontynuujemy nasze dziedzictwo w zakresie optymalizacji mocy oraz wydajności. Ten produkt oferuje pełny zestaw zaawansowanych funkcji, które rzucają wyzwanie oczekiwaniom wobec przyszłości smartfonów 5G” – powiedział zastępca dyrektora generalnego działu komunikacji mobilnej w MediaTek C.H. Chen. Menadżer zapowiada, że nowy produkt pozwoli jeszcze więcej wydobyć z funkcji, które w przypadku Dimensity 920 okazały się siłą napędową tego produktu. Producent mówi nie tylko o szybkości przetwarzania, ale także jakości zdjęć i filmów wideo. 

T-Mobile będzie miało własnego smartfona z 5G. Co to jest T-Phone?T-Mobile będzie miało własnego smartfona z 5G. Co to jest T-Phone?Anna Malinowska


Ośmiordzeniowiec od Mediateka

Dimensity 1080 ma według producenta ulepszony ośmiordzeniowy procesor z dwoma rdzeniami Arm Cortex-A78, które pracują z częstotliwością do 2,6 GHz. Do tego dochodzi procesor graficzny Arm Mali-G68. W ten sposób układ może znaleźć się na pokładzie uniwersalnych urządzeń, które są wykorzystywane zarówno przez graczy, osoby przesyłające obraz strumieniowo, czy po prostu korzystających z sieci. 

Według MediaTeka konstrukcja chipsetu 6 nm zapewnia szereg korzyści. Z pewnością urządzenie będzie pobierało mniej energii, a także zwiększy się żywotność konstrukcji. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kiedy Dimensity 1080 wejdzie na rynek? 

Choć Dimensity 1080 posiada wiele istotnych usprawnień w stosunku do poprzedniego modelu, producent zadbał o to, aby nowa jednostka mogła być szybko wprowadzona na rynek przez producentów smartfonów. Według zapowiedzi od tajwańskiego producent, pierwsze telefony z Dimensity 1080 na pokładzie pojawią się na rynku już w czwartym kwartale 2022 roku. Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!