T-Mobile będzie miało własnego smartfona z 5G. Co to jest T-Phone?

W październiku T-Mobile Polska wprowadzi do oferty… własne smartfony. Będą one sprzedawane pod marką T Phone 5G oraz T Phone Pro 5G – poinformował operator. Sprzęt został stworzony we współpracy z firmą Google. Spółka przekonuje, że nowe urządzenia będą dostępne na każdą kieszeń. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 29 września 2022

Po co operatorowi własny smartfon?

T-Mobile przekonuje, że dzięki urządzeniom własnej marki, z dobrodziejstw cyfryzacji oraz technologii 5G będzie mogło skorzystać więcej osób. Sieć twierdzi, że wprowadzone na rynek 5 października 2022 roku urządzenia będą zarówno przystępne cenowo, jak również będą gwarantowały wysoką jakość. „Cieszę się, że portfolio T-Mobile, jako pierwszego operatora w Polsce, powiększa się dzisiaj o nasze dwa jakościowe smartfony, dostępne na każdą kieszeń” – powiedział prezes T-Mobile Polska Andreas Maierhofer.

Co to jest T Phone?

Operator ujawnił, że telefony zostały opracowane wspólnie z partnerem – firmą Google. Urządzenia mają posiadać pojemne baterie od 4500 do 5000 mAh. Za działanie całości będzie odpowiedzialna ośmiordzeniowa jednostka MediaTek Dimensity 700. Sieć przekonuje, że takie parametry pozwolą na sprawne działanie urządzeń przez cały dzień. 

Mocnym punktem T Phone jest kompatybilność z technologią 5G oraz świeży system operacyjny Android 12. Sieć informuje, że system nie będzie posiadał żadnych nakładek, czy oprogramowania, które będzie spowalniało jego działanie. 

Największy aparat umieszczony z tyłu urządzenia będzie dysponował matrycą 50 megapikseli. Oprócz niego będą jeszcze dwa obiektywy pomocnicze (ultraszerokokątny oraz makro), a także aparat do selfie z przodu urządzenia. W przypadku droższego modelu z oznaczeniem „Pro” będzie możliwe ładowanie bezprzewodowe.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kiedy T-Mobile wyłączy 3G w Twoim regionie?Kiedy T-Mobile wyłączy 3G w Twoim regionie?Anna Malinowska

T Phone dostępny w 10 krajach Europy

T-Mobile planuje, że urządzenie firmowane własną marką będzie sprzedawane nie tylko w Polsce, ale także w 9 innych krajach, gdzie funkcjonuje magentowy operator. Mowa o: Austrii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Słowacji, Macedonii Północnej, Niemczech, Rumunii oraz Węgrzech. 

T Phone – cena

T-Mobile informuje, że model T Phone 5G (4GM/64GB, ekran 6,52”)w ofercie pozaabonamentowej będzie kosztował 1099 złotych. Nieco bardziej zaawansowany T Phone Pro 5G (6GB/128GB, ekran 6,82”) został wyceniony na 1399 złotych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!