Microsoft rezygnuje z bezpiecznej przeglądarki internetowej

Microsoft rezygnuje z bezpiecznej przeglądarki internetowej

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 8 grudnia 2022

Microsoft podobnie jak Google’a, Opera i większość pozostałych dostawców rezygnuje z bezpiecznej przeglądarki. Komputery z Windowsem starszym niż Windows 10 nie powinny już być wykorzystywane do przeglądania Internetu. To niebezpieczne.

Microsoft idzie za ciosem. Najpierw firma zrezygnowała z obsługi serwisowej Windowsa 7, co naraża użytkowników na ataki cyberprzestępców, teraz odchodzi od wsparcia przeglądarki internetowej. Najnowsza wersja przeglądarki Edge dostępna jest wyłącznie na Windows 10 i Windows 11 (a także na Androida, iOS-a, macOS-a, Linuxa i iPadOS-a). Starsze Windowsy nie będą miały aktualizacji przeglądarki. Również inne przeglądarki, które opierają się na technologii Chromium,  nie będą aktualizowane.

Jak wybrać godny zaufania software house? Podpowiadamy!Jak wybrać godny zaufania software house? Podpowiadamy!Rafał Stępniewski

Windows 7 bez przeglądarki

Przeglądarka oferowana razem z Windows 7 czy 8 nie jest odporna na ataki cyberprzestępców. Wszystko dlatego, że jest tak złożona, że nie istnieje możliwość usunięcia z niej wszystkich błędów. Mało tego. Użytkownicy często sami „wystawiają” się na ataki przekazując poprzez przeglądarką wrażliwe dane.

Rezygnacja z aktualizowania przeglądarki oznacza, że z każdym tygodniem ryzyko ataków jest większe. Dlaczego? Bo Microsoft nie będzie poprawiał ewentualnych błędów. Ostatecznie za jakiś czas przeglądarka utraci zgodność z najnowszymi aplikacjami. Korzystanie z takiej przeglądarki jest więc skrajnie niebezpieczne. Specjaliści Microsoft radzą, by starszych Winowsów używać wyłącznie w komputerach, które nie są podłączone do sieci. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!