Jak wybrać godny zaufania software house? Podpowiadamy!
Software house jest firmą tworzącą dedykowane oprogramowania. Doświadczenie i umiejętności zespołu mają kluczowe znaczenie dla osiągnięcia założonych celów biznesowych. Jak wybrać właściwy software house spośród wielu ofert dostępnych na rynku? W tym artykule podpowiadamy, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem współpracy.
- Rafał Stępniewski
- /
- 7 grudnia 2022
Co to jest software house?
Działalność firm typu software house skupia się na tworzeniu oprogramowania na zamówienie lub rozwijaniu oprogramowania komercyjnego. Skupimy się tutaj na scharakteryzowaniu pierwszej sytuacji, a mianowicie realizacji projektów dla klientów zewnętrznych. W takim przypadku oprogramowanie zostaje maksymalnie dostosowanego do potrzeb i oczekiwań danego klienta. Co to oznacza w praktyce?
Przed rozpoczęciem prac zostaje przeprowadzona szczegółowa analiza biznesowa, umożliwiająca zbadanie potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa, a w efekcie zaplanowanie i wdrożenie funkcjonalnych algorytmów. Na tym etapie wymagana jest zaawansowana wiedza techniczna – dużo większa, aniżeli w przypadku stawiania prostych stron internetowych. Często stałym elementem współpracy jest aktualizowanie oprogramowania i dostosowywanie jego funkcjonalności do potrzeb pojawiających się wraz z rozwojem firmy, czy też wraz z rozwojem technologii.
Co istotne, software house’y z reguły mają różne specjalizacje. Mogą specjalizować się w określonym języku programowania, tworzyć platformy dla e-commerce, oprogramowania CRM, aplikacje webowe i mobilne, systemy obiegu dokumentacji oraz wiele innych.
Jak wybrać software house?
Indywidualne podejście do każdego projektu umożliwia stworzenie wysoce spersonalizowanego oprogramowania lub aplikacji odpowiadających nawet najbardziej złożonym wymaganiom biznesowym. Dobry software house gwarantuje również testowanie wytworzonego oprogramowania, wdrożenie i stałe wsparcie techniczne.
Zastanawiasz się jak znaleźć właściwy zespół specjalistów? Zwróć uwagę na przedstawione poniżej aspekty.
Specjalizacja software house’u i wykorzystywane technologie
Zacznij od określenia swoich celów oraz sprecyzowania wymagań. Ten krok pozwoli Ci już na początku zawęzić poszukiwania. Z kolei stosowane technologie mają wpływ m.in. na koszt stworzenia i utrzymania aplikacji czy też jej wydajność i możliwość rozbudowania. Firma oferująca wykonanie projektu w każdej możliwej technologii powinna wzbudzić wątpliwości. Brak wyspecjalizowania może oznaczać brak wystarczających umiejętności i słabą jakość.
Zrealizowane projekty oraz referencje klientów
Portfolio stanowi prawdziwą wizytówkę software house’u, więc koniecznie zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami. Obecność projektów podobnych do Twojej koncepcji lub wykonanych dla pokrewnej branży zwiastuje owocną współpracę. Poszukaj opinii klientów, którzy mieli okazję skorzystać z usług konkretnej firmy. Recenzje najlepiej oddają poziom świadczonych usług.
Obsługa powdrożeniowa
Warto mieć na uwadze, że oprogramowanie może wymagać późniejszych aktualizacji i usprawnień. Dobry software house zaoferuje to w pakiecie. Przykładowo współpraca z Gloo Software House gwarantuje Ci pełne szkolenie z zakresu obsługi strony internetowej lub sklepu online, kompleksową pomoc w razie awarii oraz doradztwo w kwestiach usprawnień.
Komunikacja z firmą
To kluczowy element współpracy. Przed wybraniem software house’u zorientuj się jak często będziesz otrzymywać informacje o przebiegu prac. Standardem jest komunikacja telefoniczna, mailowa, poprzez chat czy wideorozmowy. Dodatkowo firma powinna umożliwić korzystanie z narzędzia pozwalającego na monitorowanie stanu projektu.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?