WhatsApp chwali się rekordem. Przez Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

NIetypowy rekord zanotowany przez WhatsApp. Wpływ na niego miały Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 20 grudnia 2022

Zdjęcie z finałowego meczu Mistrzostw Świata w Katarze pobiło rekord dobowych polubieni. Chodzi o fotografię Leo Messiego, trzymającego w rękach Puchar Świata.

Mark Zuckerberg, do którego należy serwis WhatsApp pochwalił się rekordem związanym z Mistrzostwami Świata w Katarze. Zdjęcie Leo Messiego, lidera argentyńskiej drużyny piłkarskiej, która zwyciężyła w turnieju, pobiło rekord liczby polubieni. W ciągu niecałej doby „lubię to” kliknięto prawie 65 mln razy. Tym samym udało się pobić rekord sprzed trzech lat, kiedy to w serwisie umieszczono fotkę jaja kurzego jako eksperyment socjologiczny.

Mało tego. Jak się okazuje, kolejny rekord odnotowano również na Instagramie. W czasie finałowego meczu Argentyny z Francją przesyłano 25 milionów wiadomości na sekundę.

Nie wiadomo, ile trwał ów szczyt, ale nawet gdyby była to jedynie minuta, to mowa o 1,5 mld łącznie przesłanych tekstów i reakcji. To tak, jakby w konwersację zaangażowany był blisko co piąty mieszkaniec Ziemi, albo średnio około 40 interakcji musiał wykonać każdy żyjący Polak.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!