MWC 2022: Jakie nowe technologie i urządzenia zaprezentuje OPPO?

OPPO w tym roku zaprezentuje się podczas Mobile World Congress 2022 w Barcelonie pod hasłem “Shape the Future”.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 22 lutego 2022

Firma pokaże nowe produkty ułatwiające bezprzewodową łączność, przełomowe technologie w obszarze mobile, osiągnięcia R&D w zakresie AR i 5G oraz nowe urządzenia klasy premium.

Pozycja firmy na światowym rynku

OPPO kontynuuje ekspansję na światowym rynku. Według firmy badawczej Canalys, OPPO zanotowało wzrost 22% rok do roku i utrzymało pozycję czwartego na świecie producenta smartfonów w 2021 roku. Firma osiągnęła też duże wzrosty w Europie Zachodniej i Ameryce Łacińskiej. Ponadto, według Canalys, uplasowała się na czwartej pozycji w Europie z 5% udziałem oraz 78 proc.wzrostem r/r.

Canalys – Rynek smartfonów w Europie

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W 2019 roku OPPO wprowadziło na europejski rynek pierwszy komercyjny smartfon z 5G, a w 2021 roku pierwszy smartfon wpierający sieć 5G SA (standalone). Liczba abonentów w regionie CEE korzystająca z sieci 5G urośnie w ciągu 5 lat (do 2027 roku) o 1900 proc. i wyniesie około 200 mln!

Nowe produkty i technologie w Barcelonie

OPPO podczas MWC 2022 skoncentruje się na produktach obsługujących technologię 5G. Firma pokaże urządzenia ułatwiające łączność oraz technologie mobilne, których osiągane parametry powinny ustanowić rekordy w branży.

Aby zapewnić odpowiednią ekspozycję i ułatwić odwiedzającym zwiedzanie, OPPO podzieliło swoje stoisko na pięć stref, poświęconych odpowiednio: marce, sztandarowym urządzeniom, technologiom w smartfonach, 5G oraz ekosystemom AR. Dla tych, którzy nie będą mogli odwiedzić osobiście strefy OPPO podczas MWC 2022, firma przygotowała specjalną wirtualną wycieczkę, aby każdy mógł się zapoznać z nowościami producenta.

MWC 2022: Jaki smartfon ma najszybsze ładowanie na świecie?MWC 2022: Jaki smartfon ma najszybsze ładowanie na świecie?Mikołaj Frączak

OPPO MWC Barcelona 2022

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju

Oprócz inwestowania w badania i nowe technologie, OPPO nie zapomina o zrównoważonym rozwoju. W 2021 roku firma rozpoczęła w Europie akcję polegającą na zmniejszaniu nawet o 95% użycia plastiku w opakowaniach. Podczas MWC 2022 zostanie pokazany raport z rezultatami przedsięwzięcia.

Firma OPPO niedawno też zaprezentowała pierwszy składany telefon producenta — Find N.

OPPO zaprezentowało swój pierwszy składany smartfon – OPPO Find N

Będący wynikiem czterech lat pracy oraz sześciu generacji prototypów, OPPO Find N wnosi zupełnie nową jakość w segmencie składanych smartfonów. OPPO Find N, jako pierwszy składany smartfon, wykorzystuje poziomą proporcję (oryg. „Landscape Ratio”) w wewnętrznym wyświetlaczu. Tym samym zapewnia użytkownikom większą płynność przełączania się między 7,1-calowym wewnętrznym wyświetlaczem a 5,49-calowym wyświetlaczem zewnętrznym. Dzięki proporcjom 8,4:9, wewnętrzny wyświetlacz rozkłada się bezpośrednio do trybu poziomego, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać filmy, grać lub czytać bez konieczności obracania urządzenia. Po złożeniu, wyświetlacz zewnętrzny o proporcjach 18:9 można bez problemu obsługiwać jedną ręką.

Wydajność

Sercem OPPO Find N jest układ Qualcomm® Snapdragon™ 888 wsparty przez 12 GB LPDDR5 RAM i 512 GB pamięci masowej UFS 3.1. Duża bateria o pojemności 4500 mAh zapewnia całodzienny czas pracy, a 33W SUPERVOOC Flash Charge pozwala naładować baterię do 55% w 30 minut i do 100% w 70 minut. Smartfon jest również wyposażony w 15W bezprzewodowe ładowanie AIRVOOC (kompatybilne ze standardem Qi) i 10W zwrotne ładowanie bezprzewodowe. OPPO Find N ma boczny skaner linii papilarnych, który jest umieszczony w przycisku zasilania, a także system stereo ze wsparciem Dolby Atmos. Więcej na temat OPPO Find w tym miejscu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!