Narzędzia SEO: czy jest jakiś sposób, by kupić je tanio?

Z roku na rok rośnie liczba osób, które są zainteresowane pozycjonowaniem witryn w globalnej sieci danych. Trudno się temu dziwić. Powiedzenie, że „jeśli nie ma nas w Google, to zapewne nie istniejemy” wciąż ma się świetnie. Czy jest jakiś sposób, by kupić cenione narzędzia SEO taniej?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 4 sierpnia 2021

Na jakie obszary działania firmy wpływa SEO?

Niemal na wszystkie. Dobrze wypozycjonowana witryna oddziałuje nie tylko na tak zwaną sferę wirtualną, ale też na sprzedaż, dzięki czemu może przełożyć się na wymierne, mierzalne dochody w naszej działalności gospodarczej.

Warto wskazać też na to, że SEO to nie jednorazowy proces, który wystarczy wykonać na przykład podczas zakładania strony, a później można o nim zapomnieć. Tak naprawdę, pozycjonowanie stron nigdy się nie kończy. Dlaczego?

Załóżmy, że naszej firmie, która oferuje sprzedaż złączek hydraulicznych, udało się „wbić” w Google wysokie pozycje i jesteśmy widoczni na wszystkie kluczowe frazy na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania. To duży sukces, ale i pierwszy moment krytyczny.

To, że nasza firma znajduje się na tych miejscach na przykład w czerwcu i lipcu, nie oznacza jeszcze, że utrzymamy te pozycje do jesieni czy zimy. Na rynku działa wiele innych firm z tej branży, które mogą zwiększyć swoje budżety na pozycjonowanie.

Jeśli nie utrzymamy wydatków na SEO na odpowiednim poziomie i nie będziemy stale rozbudowywać profilu linków, to zachodzi ryzyko utraty wysokich miejsc na rzecz konkurencji. A wtedy część klientów nie dotrze do naszej oferty i — koniec końców — nie zarobimy, czyli poniesiemy stratę.

Widać więc dość wyraźnie, że pozycjonowanie stron to system naczyń powiązanych, gdzie spotykają się tak zwane technikalia serwisu, a także struktura webowa, profil linków oraz oczywiście wysokiej jakości treści, czyli Content. Dobre SEO to takie, które nie bagatelizuje żadnego z tych obszarów.

Jakie narzędzia do SEO warto rozważyć?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dysponujemy odpowiednimi zasobami ludzkimi i wiedzą, by w pełni wykorzystać ich potencjał. Czasem prostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług zewnętrznej agencji, która „uwolni nas” od pozycjonowania serwisu i weźmie to zadanie na siebie.

Urządzenia mobilne. Jak ochronić je przed kradzieżą?Urządzenia mobilne. Jak ochronić je przed kradzieżą?Martyna Kowalska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Na pewno warto zastanowić się nad takimi aplikacjami, jak SurferSEO, Senuto czy Ahrefs. Są to świetne, rozbudowane narzędzia, które mają wiele ciekawych funkcji, które wpływają nie tylko na stronę techniczną projektu, ale i na treści. Można tu wskazać na przykład na Content Editora.

Kiedy i jak kupić narzędzia do SEO nieco taniej?

Warto pamiętać o tym, że pierwszą obniżkę cen zwykle możemy uzyskać już wtedy, kiedy opłacimy dane narzędzie z góry na cały rok, a nie tylko na miesiąc. Czasem oszczędności mogą wynieść nawet 15%, co może oznaczać całkiem spore oszczędności.

Zawsze warto zaczekać też na Black Friday i Cyber Poniedziałek. W tych dniach niemal zawsze, rok do roku, najlepsze narzędzia, które możemy wykorzystać przy pozycjonowaniu stron, są dostępne w naprawdę świetnych cenach. Trzeba tylko śledzić oficjalne strony producentów oraz ich social media.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!