Netflix - Jak działa usługa przenoszenia profilu?

Netflix wprowadza funkcję przeniesienia profilu. Dzięki niej osoby, które korzystają z jednego konta, bez problemu mogą „pójść na swoje” bez utraty osobistych rekomendacji, historii list, a nawet zapisanych stanów gry.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 19 października 2022

Przeniesienie profilu Netflix

Dzielenie konta, to coś, czego nie lubią właściciele serwisów VOD. Nic dziwnego, że starają się ułatwić „przejście na swoje”. Patrząc jednak z drugiej strony, faktycznie bywają różnie sytuacje. Przeprowadzka, założenie własnej rodziny przez dziecko, rozstania – jest wiele przypadków, w których opcja przeniesienie profilu widza może się przydać. 

Netflix wprowadził właśnie funkcję, dzięki której „odejście” z jakiegoś konta, nie będzie oznaczało utraty danych w profilu. 

Dlaczego Netflix chce zmusić użytkowników do zaprzestania współdzielenia kont?Dlaczego Netflix chce zmusić użytkowników do zaprzestania współdzielenia kont?Michał Górecki

Co daje przeniesienie profilu?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Osobisty profil zawiera wiele informacji, które ułatwiają nam korzystanie z serwisu. Np. zapisane timecode’y, w których przerwaliśmy oglądanie filmu lub serialu i zostawiliśmy go „na później”. Albo osobiste rekomendacje lub zapisane stany gry. Dołączając do tego własne ustawienia, faktycznie tworzymy swój własny filmowy świat. Teraz „odchodząc” z jednego konta, możemy swoje doświadczenia zabrać ze sobą. 

Od kiedy funkcja przeniesienia profilu?

Oficjalnie funkcja przeniesienia profilu już działa na całym świecie. Niemniej Netflix zastrzega, że w momencie uruchomienia jej na naszym koncie, otrzymamy wiadomość na ten temat wprost na skrzynkę mailową. 

Jak przenieść profil Netflix?

Aby przenieść profil, najedź kursorem na swoją ikonę profilu na stronie głównej i wybierz opcję »Przenieś profil« z listy rozwijanej. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz w dowolnym momencie wyłączyć funkcję przeniesienia profilu na swoim koncie” – instruuje Netflix. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!