Netflix wprowadza zmiany. Wielu użytkowników będzie zadowolonych

Serwis streamingowy Netflix poinformował, że użytkownicy mogą teraz łatwo uporządkować swój rząd „Oglądaj dalej” na wszystkich urządzeniach.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 12 grudnia 2021

Netflix wprowadza ułatwienia dla użytkowników

Jeśli do tej pory denerwowało was, że lista filmów, które przerwaliście, jest ustawiona automatycznie i nie można jej zmienić, to od kilku dni jest to już możliwe. Netflix postanowił pozwolić swoim klientom na uporządkowanie listy według własnych preferencji.

Serwis Netflix poinformował na swojej stronie o tych zmianach w określony sposób: „Wyczyszczenie skrzynki e-mailowej do zera może być nieosiągalnym celem, ale jeśli masz zapał do porządków, możesz go teraz spożytkować na swojej liście „Oglądaj dalej”. Wysłuchaliśmy próśb użytkowników i udostępniliśmy nowy sposób na zaprowadzenie porządku w rzędzie „Oglądaj dalej”.

Rząd „oglądaj dalej” taki jak chcecie

Dzięki nowej funkcji użytkownicy na całym świecie mogą jednym kliknięciem usuwać tytuły z listy „Oglądaj dalej” na wszystkich urządzeniach (w tym na telewizorach). Wystarczy kliknąć film, serial lub program na liście i wybrać opcję „Usuń z rzędu”. Jeśli zmienisz zdanie, możesz cofnąć usunięcie tytułu, klikając przycisk ze strzałką wstecz.

Co więcej, jeśli użytkownik chce usunąć nowo dodany tytuł, który nie przypadł mu do gustu, to nowy przycisk pozwoli doprowadzić do ładu „Oglądaj dalej”, tak aby zawierał tylko te filmy, seriale i programy, które faktycznie chcemy oglądać. Funkcja jest już dostępna zarówno na stronie internetowej, jak na urządzeniach przenośnych, a teraz dodaliśmy ją również do interfejsu telewizyjnego.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Koniec ze współdzieleniem konta w Netfliksie?Koniec ze współdzieleniem konta w Netfliksie?Mikołaj Frączak

Netflix chce ulepszać usługi

Jak czytamy na stronie, celem takich działań jest nieustanna praca nad ulepszaniem wrażeń z użytkowania serwisu Netflix, a łatwa i wygodna obsługa odgrywa w tym ważną rolę.Netflix to serwis streamingowy działający na zasadach abonamentu, który umożliwia użytkownikom oglądanie filmów, seriali i programów bez reklam przy użyciu urządzenia połączonego z internetem. Filmy, seriale i programy można także pobierać na urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows 10, aby obejrzeć je bez dostępu do internetu.

Netflix a współdzielenie kont

Być może kolejnym krokiem do tych ulepszeń i ułatwień dla użytkowników będzie też rezygnacja z blokowania współdzielenia kont, która ma miejsce z USA. Większość klientów Netfliksa korzysta z serwisu streamingowego zgodnie z regulaminem, czyli nie udostępnia swojego konta osobom trzecim. Jest jednak odsetek klientów, którzy chcą obejść nieco wysokie ich zdaniem opłaty za korzystaniem z platformy.

Od kilku miesięcy już Netflix próbuje bezskutecznie skłonić użytkowników w USA do nie współdzielenia konta poza gospodarstwem domowy. Zgodnie z regulaminem zarejestrowanymi użytkownikami serwisu Netflix mogą zostać wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z serwisu tylko pod nadzorem dorosłych. Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Każdorazowe udostępnienie hasła i loginu wraz z pobieraniem za to pieniędzy jest nie tylko niezgodne z regulaminem, ale też jest złamaniem praw do sprzedawanych przez siebie treści osobom trzecim.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!