Nowoczesne technologie w działalnościach gospodarczych: jakie trendy warto wdrożyć?

Każda firma, która chce zwiększyć swoje przychody, powinna iść z duchem czasu. Nowoczesne rozwiązania pomagają oszczędzać czas, a także zwiększają stopień automatyzacji, dzięki czemu pracownicy mogą pracować o wiele efektywniej. Jakie standardy warto wdrożyć w swojej firmie, by ta była coraz bardziej nowoczesna?

  • Michał Górecki
  • /
  • 25 sierpnia 2021

Nowoczesne standardy? Pomyśl o smart-office

Inteligentne biuro to rozwiązanie, które dopiero wchodzi na salony. Zasady jego tworzenia nie zostały jeszcze określone i usystematyzowane. Wiemy natomiast, że każda firma, która chce podążać w tym kierunku, musi decydować się na urządzenia z tak zwanego Internetu Rzeczy (IoT). 

Rośnie popularność inteligentnych termostatów, a także robotów sprzątających, które dbają o porządek w miejscu pracy. Z kolei termostaty mogą pomóc generować oszczędności na zużyciu wody. Kolejne ciekawe trendy, jakie warto brać pod uwagę, to inteligentne oświetlenie. Dlaczego?

Tutaj kluczową rolę odgrywają dwie kwestie: kryterium ekonomiczne oraz wzrost komfortu pracowników i kwestia personalizacji. Możliwość dopasowania intensywności oświetlenia, jego nasycenia, temperatury barwowej czy zdalnego włączania i wyłączania tych sprzętów, nawet kiedy będziemy poza firmą, to świetna sprawa.

W Stanach Zjednoczonych inteligentne biura powstają w taki sposób, że są projektowane już na etapie powstawania budynku. W Polsce, gdzie spora część firm nie ma środków na tak daleko idące inwestycje, jest to raczej kwestia dopasowania wybranych elementów smart-office do już istniejących biur. 

Nie ma nowoczesnej firmy bez profesjonalnej działalności online

Każda firma, która chce zwiększyć zasięgi, musi inwestować w internet. Można tu wskazać na kilka obszarów. Głównym jest oczywiście reklama i promocja. Można postawić na rozwiązania płatne, na przykład Google Ads i Facebook Ads, ale ciekawym pomysłem mogą być też inwestycje długoterminowe.

Jaka jest rola sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie?Jaka jest rola sztucznej inteligencji w cyberbezpieczeństwie?Jan Wróblewski

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Tu po prostu nie da się obejść bez SEO, czyli zespołu działań, który składa się na pozycjonowanie stron i zwiększenie jego widoczności w Google. Jest to szereg działań, które mogą trwać nawet i kilka miesięcy, jednak zysk może być wymierny i może znacznie przewyższyć kwotę, jaką wydamy na pozycjonowanie.

Nowoczesna firma to nowoczesna komunikacja

Warto pamiętać też o tym, że nowoczesna firma to taka działalność, która stale jest w kontakcie ze swoimi klientami. Tradycyjna komunikacja telefoniczna od 9 do 17 to za mało. Musimy postarać się dopasować do szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Dobrym pomysłem może być na przykład dywersyfikacja kanałów komunikacyjnych. Szczególnie warto zainteresować się Messengerem oraz platformami działającymi jak czat, które można zintegrować z naszą stroną w internecie. 

Zawsze warto pomyśleć też o firmowej infolinii, która będzie wspierana przez sztuczną inteligencję. Takie rozwiązania dobrze radzą już sobie z obsługą języka polskiego. Pomagają one zarówno użytkownikom, jak i właścicielom firm. Ci piersi docenią szybszy czas dotarcia do pracownika z odpowiedniego działu, a ci drudzy zdołają w ciągu jednego dnia pomóc większej liczbie klientów, co może przekuć się na większe zyski przedsiębiorstwa. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!