Nowy model laptopa już na rynku. Rusza sprzedaż Huawei MateBook 16

Huawei wprowadza do sprzedaży Huawei MateBook 16 – najbardziej wydajny laptop w portfolio marki, wyposażony w procesor AMD Ryzen oraz 16-calowy ekran FullView 2,5K.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 31 marca 2022

Huawei MateBook 16 – najbardziej wydajny laptop w portfolio marki

Ultralekki Huawei MateBook 16, który waży zaledwie 1,99 kg, jest wyposażony w duży, 16-calowy ekran i mieści się w smukłej aluminiowej obudowie, która w najgrubszej części osiąga 17,8 mm.

Model jest dostępny w dwóch konfiguracjach – z procesorem AMD Ryzen 5-5600H oraz z procesorem AMD Ryzen 7-5800H. Laptop w obu konfiguracjach jest wspierany przez 16 GB pamięci operacyjnej oraz pamięć wewnętrzną o pojemności 512 GB. Jest zintegrowany z układem graficznym Radeon™

i wyposażony w 8 rdzeni i 16 wątków. Mobilną i wydajną pracę wspiera superszybki dysk SSD NVMe PCIe, który pięciokrotnie podnosi prędkość odczytu danych w porównaniu do dysku SATA SSD, a dwukanałowa pamięć RAM DDR4 umożliwia pracę na dużych plikach lub w wielu aplikacjach jednocześnie.

Huawei MateBook 16 mieści superpojemną baterię 84 Wh, która pozwala nawet na 12,5 godziny nieprzerwanego odtwarzania filmów. Laptop wyposażony jest w ładowarkę USB-C o mocy 135 W, wpierającą funkcję szybkiego ładowania. Już 15 minut ładowania laptopa umożliwia korzystanie

z urządzenia na baterii przez kolejne 3,5 godziny. Uniwersalna ładowarka laptopa pozwala także na ładowanie smartfonów Huawei obsługujących funkcję szybkiego ładowania.

Wytrzymały, najwyższej klasy ekran FullView

Nowy laptop Huawei wyposażony jest w ekran 2,5K FullView o przekątnej 16 cali. Wysoka jasność ekranu na poziomie 300 nitów pozwala dostosować obraz do zróżnicowanych warunków oświetlenia. Ekran charakteryzuje 100% wskaźnik odwzorowywania palety kolorów sRGB. Dodatkowo

w najnowszym laptopie Huawei zastosowano zaawansowaną technologię ochrony wzroku, która redukuje niebieskie światło emitowane przez wyświetlacz oraz eliminuje migotanie obrazu. Skuteczność tej technologii została potwierdzona przez dwa certyfikaty TÜV Rheinland.

Ekran laptopa Huawei MateBook 16 jest praktycznie bezramkowy – zajmuje aż 90% wewnętrznej powierzchni urządzenia, co znacznie podnosi komfort pracy. Dodatkowo ekran został pokryty szkłem ochronnym o twardości 7H, dzięki czemu jest odporny na zadrapania i zarysowania. W utrzymaniu czystości laptopa pomaga specjalna powłoka zapobiegająca nadmiernemu odciskaniu się palców.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Włamanie na konto Twitter? Oto, co robić dalejWłamanie na konto Twitter? Oto, co robić dalejMikołaj Frączak

Wciągający dźwięk przestrzenny

Huawei MateBook 16 wyposażony został w podwójny głośnik z zaawansowanymi opcjami konfiguracji. Dwa dedykowane mikrofony, a także technologia redukcji szumów otoczenia pozwalają na wysokiej jakości rejestrację dźwięków, nawet z odległości 5 metrów.

SuperDevice – wygodna współpraca między urządzeniami Huawei

Huawei MateBook 16 pozwala na korzystanie z rozwiązania Super Device, dzięki czemu współpraca z innymi urządzeniami Huawei jest jeszcze wygodniejsza i bardziej intuicyjna. Rozwiązanie łączy w jednym miejscu oferowane przez Huawei funkcje takie jak:

- OneHop, pozwalającą na szybkie przesyłanie plików;

- Mulit-Screen Collaboration, umożliwiającą pracę z poziomu komputera również na smartfonie i tablecie;

- Pop-Up Pairing, pozwalającą na szybkie łączenie akcesoriów Huawei z laptopem i smartfonem.

Dostępność i oferta

Huawei MateBook 16 w konfiguracji z procesorem AMD Ryzen 5, pamięcią operacyjną 16 GB oraz pamięcią wewnętrzną o pojemności 512 GB można kupić w rekomendowanej cenie detalicznej 5 199 zł, a w konfiguracji z procesorem AMD Ryzen 7, pamięcią operacyjną 16 GB oraz pamięcią wewnętrzną 512 GB – za 5 699 zł. Do 10 kwietnia laptop (niezależnie od konfiguracji) można kupić w zestawie z 27-calowym monitorem Huawei MateView GT.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!