Nowy operator MVNO w Polsce. Fonia wchodzi na rynek

Na polskim rynku telekomunikacyjnym pojawił się nowy operator wirtualny, oferujący swoje usługi pod marką Fonia. Czym chce się wyróżnić na rynku? Oferuje darmowe usługi w zamian za… oglądanie reklam.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 30 września 2022

Co to jest MVNO

MVNO to skrót określający tzw. operatorów wirtualnych (mobile virtual network operator). W Polsce mamy całkiem sporo tego typu firm. Niektóre działają od lat, inne pojawiły się na krótko i zostały wchłonięte przez innych graczy. 

Fonia to spółka z Warszawy, która swoje usługi będzie świadczyła w oparciu o infrastrukturę Polkomtela. Trzeba przyznać, że firma mocno chce się wyróżnić na rynku oryginalnym modelem biznesowym, jednak na jego jednoznaczną ocenę, trzeba dać sobie trochę czasu. Dodajmy, że nowy MVNO kieruje swoją ofertę zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla firm. 

Play wprowadza eSIM zarówno dla klientów abonamentowych, jak również w usługach pre-paidPlay wprowadza eSIM zarówno dla klientów abonamentowych, jak również w usługach pre-paidAnna Malinowska

Usługi telekomunikacyjne za oglądanie reklam? 

W przypadku Fonii usługi telekomunikacyjne mają być świadczone za darmo w zamian za… oglądanie reklam oraz korzystanie z kuponów rabatowych. Katalog darmowych usług obejmuje zarówno połączenia, przesyłanie wiadomości SMS i MMS jak i internet piątej generacji. Tu jednak pojawia się stara maksyma – „nie ma nic za darmo”. W tym przypadku, trzeba zgodzić się na to, że na naszym ekranie będą pojawiały się reklamy oraz kupony rabatowe. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Fonia to pierwszy operator komórkowy, który w zamian za wyświetlanie reklam oraz kuponów rabatowych oferuje darmowe usługi telekomunikacyjne. Na ekranie telefonu wyświetlane są reklamy, które nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu telefonu, a dzięki którym opłaty za usługi są równe 0 zł” – zachwala swoją ofertę operator na firmowej stronie internetowej.

Koszt na start

Za darmo nie otrzymamy jednak karty SIM. Można ją zamówić przez internet i trzeba za nią zapłacić 49 złotych. Zapłacimy również np. za międzynarodowe połączenia, roaming, oraz korzystanie z różnego rodzaju usług o podwyższonej płatności – np. konkursowe SMS-y. 

Fonia informuje, że wybierając usługę, można otrzymać nowy numer oraz przenieść go z innej sieci. Firma oferuje także abonament na czas nieokreślony. Więcej informacji na temat nowego operatora można uzyskać na jego stronie internetowej. Firma jest również aktywna na Facebooku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!