Play wprowadza eSIM zarówno dla klientów abonamentowych, jak również w usługach pre-paid

Od 22 sierpnia 2022 roku zarówno klienci abonamentowi, jak i korzystający z usług pre-paid będą mogli korzystać z eSIM, czyli wirtualnej karty SIM. Ma ona zastosowanie m.in. w smartwatchach oraz niektórych smartfonach jako drugi numer. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 19 sierpnia 2022

Play wprowadza eSIM

Wirtualna karta SIM będzie dostępna w ofertach abonamentowych, mix, jak i na kartę dla wszystkich klientów – zarówno indywidualnych jak i biznesowych. Dodajmy, że nie jest to standard wśród telekomów działających w Polsce. O ile podobne zasady wdrożył już Orange i Plus, o tyle w T-Mobile eSIM dostępny jest jedynie dla usług abonamentowych – zauważa branżowy portal Telko.in.

Jak przechowywać karty pamięci?Jak przechowywać karty pamięci?Martyna Kowalska


Czym jest eSIM

eSIM to tak naprawdę wirtualny odpowiednik tradycyjnej karty SIM z mikroczipem. Różnica jest zasadnicza. O ile starsze i wciąż najpopularniejsze rozwiązanie to fizyczna, zminiaturyzowana, plastikowa karta, o tyle eSIM jest po prostu specjalnym programem instalowanym na smartfonie, w tablecie, czy smartwatchu. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Plusem eSIM jest m.in. możliwość korzystania z funkcji dual SIM, czyli obsługiwania dwóch numerów w jednym urządzeniu. Rozwiązanie to ma zastosowanie także w niektórych smartwatchach posiadających własny moduł LTE lub 5G. 

Jak otrzymać eSIM? 

Play zapowiada, że wymiana klasycznej karty SIM na eSIM będzie usługą darmową i bardzo prostą. Co ważne, także bezpieczną. Jedyne co potrzebuje użytkownik, to wygenerowany przez operatora kod QR oraz instrukcja instalacji. Cała operacja nie zajmuje zbyt wiele czasu. 

Dodatkowo Play wprowadza trzygodzinny okres ochronny, który pozwoli na ograniczenie pola manewru dla różnego rodzaju oszustów. Jeżeli wniosek o eSIM zostanie złożony, klient dla własnego bezpieczeństwa otrzyma wiadomość SMS z komunikatem w tej sprawie. Jeśli wniosek o wirtualną kartę złożył ktoś bez jego wiedzy, ma on możliwość przerwać operację poprzez kontakt z obsługą klienta sieci. 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!