Starsze smartwatche Samsunga będą jak nowe. Idzie duża aktualizacja

Samsung nie rezerwuje programistycznych nowinek wyłącznie dla najnowszych zegarków swojej produkcji. Niebawem posiadacze nieco starszych urządzeń, doczekają się aktualizacji, które wprowadzą wiele nowinek. M.in. interfejs znany z najnowszego Samsunga Galaxy Watch5.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 6 września 2022

Aktualizacje na smartwache Samsunga

Powszechnie wiadomo, że brak aktualizacji dla starszych urządzeń, oznacza m.in. mniejsze bezpieczeństwo. Od strony wizualnej pozostawienie starego interfejsu sprawia, że urządzenie coraz mocniej odstaje od młodszych następców.

Tymczasem Samsung po raz kolejny robi ukłon w stronę właścicieli starszych smartwatchy. Koreański producent ogłosił, że niebawem otrzymają aktualizację, która pozwoli im cieszyć się nowymi funkcjami wprost z najnowszego Samsunga Galaxy Watch5. Mowa o interfejsie One UI Watch 4.5.

Razer i Fossil wprowadzają na rynek nowy smartwatch dla graczyRazer i Fossil wprowadzają na rynek nowy smartwatch dla graczyMikołaj Frączak

Co to jest One UI Watch 4.5

One UI Watch 4.5 to najnowszy interfejs, który światło dzienne ujrzał zaledwie kilka tygodni temu wraz z debiutem zegarka Samsung Galaxy Watch5. Interfejs wprowadza sześć zupełnie nowych, barwnych oraz interaktywnych tarcz zegarka. Koreańczycy zaproponowali również paletę nowych kolorów oraz dynamicznych kompozycji, które będą działały w modelu sprzed roku, czyli w serii Samsung Galaxy Watch4.

Producent popracował w ostatnich miesiącach nad nową, dotykową klawiaturą QWERTY, która ma zdecydowanie wpłynąć na podniesienie poziomu komunikacji, a także interakcji z urządzeniem. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Dobrą informacją jest to, że specjalną aktualizację otrzymają jeszcze starsze urządzenia tj. Samsung Galaxy Watch3 oraz Samsung Galaxy Watch Active2. W ich jednak przypadku trudno mówić o One UI 4.5, gdyż działają na innym systemie operacyjnym. W tym przypadku aktualizacja będzie wdrażana nieco później i będzie obejmowała wybrane funkcje.

Kiedy aktualizacje na smartwatche Samsunga?

Oficjalnie pierwsze aktualizacje powinny ruszyć już 5 września. Nie jest jednak tak, że są one dostępne natychmiast dla wszystkich urządzeń na całym świecie. Posiadacze tego typu urządzeń powinni się więc uzbroić w cierpliwość. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: android

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!