OneDrive Microsoftu ze zmianami

Jedna z najpopularniejszych usług Microsoftu zmienia się

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 10 sierpnia 2022

OneDrive to jedna z popularniejszych usług Microsoftu. Przy okazji 15-lecia usługi, zapowiedziano wprowadzenie nowych funkcji.

OneDrive Microsoft

OneDrive Microsoft to usługa plików w chmurze. Na rynek wprowadzono ją już 15 lat temu. Początkowo znana była jako SkyDrive. W wyniku kilku aktualizacji stawała się coraz lepsza. Aktualnie firma zapowiada kolejne ulepszenia. OneDrive jest usługą, która pozwala wysyłać i odbierać pliki praktycznie z każdego urządzenia z systemem Microsoftu. Pozwala np. edytować „zdalnie” pliki tekstowe, czy arkusze kalkulacyjne.

Aktualizacja Chrome 104. Usunięto kilka ważnych lukAktualizacja Chrome 104. Usunięto kilka ważnych lukMikołaj Frączak


Zmiany w OneDrive

OneDrive zmienia się. Strona główna, określana jako panel Home czeka rewolucja. Zmiany zauważą użytkownicy desktopowej wersji usługo. Na stronie głównej zamiast sekcji Moje Pliki będzie wyświetlała się zakładka Ostatnie (ang. Recent). Zmiana obejmie też system sortowania plików. Będzie można je filtrować w zależności od typu. Niezależnie od tego, czy będzie to Word, Excel, PowerPoint, czy PDF.

Pojawia się także nowa kolumna o nazwie Zadania. Będzie to coś w rodzaju listy dokumentów, w których wprowadzono poprawki, komentarze albo zmiany. Dzięki temu szybciej i wygodniej można zaglądać do dokumentów w chmurze. Mało tego. Dodatkowo Microsoft udostępnia opcję o nazwie Szybki Dostęp. Wystarczy, że określony plik albo folder oznaczymy pinezką i będziemy mieli od razu do niego dostęp. One Drive da też możliwość udostępnienia zdjęć w formie My Story wybranym użytkownikom.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Z nowych funkcji będzie można skorzystać w ciągu kilku miesięcy.

Microsoft 365

To jeszcze nie wszystko. Microsoft podał w swoim komunikacie, że cały pakiet Microsoft 365 będzie ulepszony. Jedną z bardziej znaczących zmian jest np. funkcja ustawiania plików pozwalająca na odczytanie, kto i kiedy otrzymał dostęp do danego zasobu.

źródło: Microsoft

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: chmura

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!