OPPO zaprezentowało słuchawki Enco X2

OPPO zaprezentowało drugą generację swoich sztandarowych słuchawek TWS – Enco X2.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 1 czerwca 2022

Urządzenie zostało wyposażone nie tylko w system Super Dynamic Balance Enhanced Engine (SuperDBEE) stworzony wraz z duńską firmą Dynaudio, ale również w kodek High-Definition Audio 4.0 (LHDC). Ponadto posiada też certyfikat Hi-Res Audio Wireless.

System SuperDBEE – innowacyjne rozwiązanie

Suchawki Enco X2 zostały wyposażone w system Super Dynamic Balance Enhanced Engine (SuperDBEE) stworzony we współpracy z Dynaudio, duńskim producentem głośników klasy premium. Tak jak poprzedni model – Enco X, zostały zaprojektowane we współosiowym układzie dwudrożnym (ang. Coaxial dual-drivers). Urządzenie ma dwa przetworniki dźwięku, które zapewniają użytkownikowi bardzo dobrej jakości doświadczenia słuchowe. Cienka jednostka basowa o grubości 0,0095mm wykorzystuje szybki system wibracji ultradźwiękowych o niskim poziomie zniekształceń. Z kolei membrana LCP zapewnia niskie zniekształcenia dźwięku, zapewniając czyste i głębokie dźwięki.

Dwa koncentryczne przetworniki dla lepszego i naturalnego dźwięku

Słuchawki OPPO Enco X2 wyposażone są w przetwornik dynamiczny basowy i przetwornik zbalansowany wysokotonowy. Głośnik wysokotonowy zapewnia o 100 proc. szersze pasmo przenoszenia, które może sięgać aż do 40kHz oraz dostarczyć wyższą rozdzielczość wysokich tonów.

Słuchawki można sparować z telefonem Find X5 Pro, uzyskując przy tym transmisję wysokiej rozdzielczości, która jest certyfikowana przez Hi-Res Audio Wireless. Dodatkowo słuchawki obsługują transmisję LHDC 4.0 o wysokiej przepływności binarnej (liczba bitów przesyłanych w jednostce czasu), która gwarantuje szybką bezprzewodową transmisję dźwięku i danych. W rezultacie słuchawki te dostarczają użytkownikowi bogate brzmienia o wysokiej rozdzielczości.

Dopłata do dekodera lub telewizora. Co grozi za podanie nieprawdziwych danych?Dopłata do dekodera lub telewizora. Co grozi za podanie nieprawdziwych danych?Michał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

OPPO Enco X2 mają również funkcję Golden Sound Boost tzw. złotego brzmienia, która łączy dane o strukturze kanału słuchowego użytkownika. Dzięki temu otrzymuje się kompensację strat oraz spersonalizowany model słuchania w jednym. Po przeprowadzeniu pięciominutowego testu, specjalny algorytm tworzy model kanału słuchowego, co umożliwia uzyskanie efektu dźwięku jak ze studia nagraniowego.

Nowość na rynku: Bezprzewodowa redukcja szumów z redukcją głosu

OPPO Enco X2 wyposażone zostały w system aktywnej eliminacji szumów ANC. Poziom redukcji szumów osiąga poziom do 45 dB i zakresu częstotliwości 4000Hz, dzięki czemu słuchawki mogą łatwo i skutecznie wyeliminować niechciane dźwięki. W tym modelu zastosowano potrójny zestaw mikrofonów, w tym wewnątrzuszny. Jest on odpowiedzialny za identyfikację i wzmocnienie głosu użytkownika, a następnie za skuteczne zredukowanie szumów w tle. Ostatecznie do odbiorcy przekazywany jest czysty i wyraźny dźwięk.

Obecność potrójnego zestawu mikrofonów powoduje, że do odbiorcy przekazywany jest czysty i wyraźny dźwięk.

Ładowanie

Słuchawki OPPO Enco X2 zostały wyposażone w ultraszybkie i bezprzewodowe ładowanie z certyfikatem Qi. W etui ładującym mogą działać nawet do 40 godzin, a 5 minutowe naładowanie zapewni odtwarzanie muzyki przez dwie godziny. OPPO Enco X2 mają również funkcję automatycznego przełączania dźwięku. Gdy słuchawki podłączone są zarówno do telefonu, jak i smartwatcha, w momencie nadejścia połączenia łączą się automatycznie z telefonem. Umożliwia to użytkownikowi odebranie połączenia bez wyjmowania smartfonu. Najnowszy model w porównaniu z Enco X jest o 31% lżejszy i został wyposażony w binauralną transmisję Bluetooth 5.2.

Słuchawki OPPO Enco X2 są dostępne w Polsce w cenie 799 zł.

Źródło: OPPO

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!