Orange uruchamia bezpłatne kursy dla seniorów online

Bezpłatne kursy adresowane dla seniorów uruchamia spółka Orange Polska. Zajęcia pod nazwą „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfona i wykorzystywać jego funkcjonalność na co dzień” będą realizowane w formie zajęć online.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 16 września 2022

Kursy dla seniorów Orange

Kursy dla seniorów Orange ruszają 22 września i potrwają do 24 listopada 2022 roku. Zajęcia zaplanowano na każdy czwartek w formie spotkań online. Będą rozpoczynały się zawsze o 14:00 i potrwają od 1 do 1,5 godziny. 

Jakie zajęcia dla seniorów?

Jak wyjaśnia Orange, udział w kursie online dla seniorów jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia pod hasłem „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfona i wykorzystywać jego funkcjonalności na co dzień” są przeznaczone dla osób, które rozpoczynają przygodę ze smartfonem lub używają już smartfon, ale mają z jego obsługą pewne problemy. Krótko mówiąc, czują się z nim niekomfortowo. 

Zajęcia dla seniorów będą prowadzone przez trenerów, których zadaniem będzie pokazanie w prosty sposób, jak działają podstawowe funkcje nowoczesnych telefonów. Seniorzy, którzy mają już smartfony, będą mogli od razu przećwiczyć możliwości prezentowane na ekranie. Zajęcia są przygotowane na platformie ABC Senior, a ich partnerem jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Szczegółowy plan zajęć znajduje się na stronie internetowej operatora.

Kradzież na „czternastą emeryturę”, czyli jak cyberprzestępcy łowią seniorów?Kradzież na „czternastą emeryturę”, czyli jak cyberprzestępcy łowią seniorów?Mikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Filmy edukacyjne dla seniora

Orange prowadzi również stronę internetową dla seniorów, na której oprócz możliwości zapisania się na kurs, można także obejrzeć filmy edukacyjne przeznaczone dla starszych użytkowników smartfonów oraz internetu. Można się z nich dowiedzieć m.in. jak włączyć internet przez WiFi, jak założyć konto w sklepie Google Play, oraz jak korespondować ze znajomymi lub rodziną przez aplikację WhatsApp. Na platformie poruszono również bardzo praktyczne dla seniorów zagadnienia np. jak powiększyć czcionkę na ekranie, oraz jak zrobić i wysłać zdjęcie znajomym. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!