Pakiety bezpieczeństwa oferowane przez Orange. Przegląd

Bezpieczeństwo w sieci to absolutna podstawa, bez której coraz trudniej wyobrazić sobie współczesny model funkcjonowania internetu. Warto więc poświęcić jak najwięcej czasu, by odpowiednio zadbać o swoją cyfrową higienę. Z podobnego założenia wyszedł operator sieci Orange, który oferuje kilka ciekawych pakietów bezpieczeństwa. Co warto o nich wiedzieć?

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 5 maja 2021

Jakie pakiety bezpieczeństwa zapewnia Orange?

Pomarańczowy operator podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swoich użytkowników na poważnie. Firma rozumie, że im bezpieczniej poczujemy się w cyberprzestrzeni, tym więcej czasu tam spędzimy, korzystając z różnego rodzaju usług, w tym i tych, jakie oferuje nam sieć.

Pamiętajmy o tym, że do bezpieczeństwa można — a wręcz trzeba — podejść niezwykle szeroko. Telefony komórkowe to coraz częściej domena ludzi młodych. Z roku na rok rośnie liczba uczniów szkoły podstawowej, którzy mają swoją własną komórkę.

Ma ona zapewnić nie tylko łączność ze światem, ale i bezpieczeństwo. Na wypadek, gdyby dziecko zaginęło lub zbyt długo nie wracało ze szkoły czy placu zabaw, przydałaby się funkcja, która umożliwi szybką lokalizację naszej pociechy. 

W Orange taka usługa nosi nazwę Znajdźmy się i umożliwia szybki dostęp do aktualnej lokalizacji właściciela lub użytkownika smartfona. Lokalizować te osoby możemy za pomocą aplikacji, dedykowanej strony WWW, a nawet poprzez wiadomość SMS. Można też ustanowić automatyczne powiadomienia, gdy dziecko opuści jakąś ustanowioną przez nas wcześniej strefę, na przykład szkołę czy dom.

Chroń Dzieci w Sieci z Orange

Pomarańczowy operator daje też dostęp do pakietu usług, który ma pomóc w monitorowaniu stron, jakie odwiedzają nasze pociechy. Czy tego chcemy, czy nie, internet nie jest miejscem, gdzie nawet najmłodsza osoba może wejść na dowolną stronę i nie znajdzie tam treści nieodpowiednich dla swojej grupy wiekowej.

Z pomocą tej aplikacji możemy też ustalić godziny, w których dziecko będzie mogło korzystać z internetu oraz aplikacji. Wszyscy wiemy, że uzależnienie od smartfona i bycia online to problem nie tylko dzieci, ale i wielu dorosłych osób. Młodzi ludzie są zaś szczególnie narażeni na przedawkowanie internetu.

Rodzic może korzystać też z dostępu do funkcji, dzięki której będzie mógł szybko przejrzeć strony, jakie odwiedza pociecha i sprawdzić, czy nie ma tam żadnych podejrzanych adresów WWW, które powinny wzbudzać niepokój. W taki sam sposób można też zapoznać się z listą aplikacji z telefonu, w tym i gier.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Bezpieczeństwo w smartfonie ma też wymiar praktyczny

Bardzo często zdarza się, że urządzenie wypada nam z kieszeni. Łatwo w ten sposób uszkodzić wyświetlacz, którego naprawa może być liczona w setkach, a nawet tysiącach złotych. Osoby, które skorzystają z pakietu Orange Smart Care Premium cieszą się z ubezpieczenia od takich zdarzeń, wliczając w to pokrycie kosztów naprawy lub wymiany urządzenia na nowe.

Operator daje też dostęp do aplikacji Zabezpiecz PESEL. Rozwiązanie monitoruje zapytania na nasz numer PESEL w bazie KRD. Za każdym razem, gdy ktoś będzie chciał wziąć na nasz identyfikator pożyczkę, klient otrzyma powiadomienie na telefon.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!